Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni nyomtató telepítésében? Nagyon nem egyszerű a szituáció.

Figyelt kérdés
Szóval. Vettem potom pénzért egy HP Color Laserjet 1500L típusú öreg masinát. A gép rendben van, viszont nem volt hozzá telepítő cd, mikor bedugom az USB-t akkor nem ismeri fel, eszközkezelőben "unknown device" jelenik meg. Windows 7 professional van a gépen, tudom hogy erre nincs támogatása, ezért felraktam egy virtual pc-t és xp módot. A neten csak egyfajta driver van, egy "host-based driver", azt letölöm, kicsomagolja gy mappába, de nem tudom mit kell vele tenni, mert elindítható fájl nincs benne. Valaki tapasztaltabb, aki ért az ilyesmihez, tudna kezdeni ezzel valamit, akár személyesen is (Budapest). Nem lennék hálátlan.. A lesajnáló, "add el" kommenteket légyszi hanyagoljátok, jó kis gép ez, az előző gazdájánál nyomtatott, csak nálam nem akar összejönni. Köszi előre is a segítséget!

2015. dec. 29. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Akitől vetted, az hogyan telepítette, hogy nyomtasson?

Nem tudod megkérdezni tőle?

Lehet hogy ő is szívott annyit, hogy emlékezzen rá.

2015. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A .inf fájlt kell megadni telepítéskor a kicsomagolt mappából. Eszközkezelőben indíthatod a telepítést, a számítógépről kell. Azt is megpróbálhatod, hogy a mappát adod meg, talán úgy is felmegy.

Ha minden jó....

2015. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a host-based drivert, de nem találtam benne semmilyen .inf fájlt!
2015. dec. 29. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsomagolta a C-n egy "clj1500" mappába. Azt próbáld, hogy az eszközkezelőben illesztő frissítéssel, a mappát adod meg a gépen tallózással.

Xp-ig támogat, de az én régi gépein is mennek 7-en 8.1-en is.

2015. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még megpróbálhatod az xp módot, talán úgy menni fog. [link]
2015. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!