Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo g50-45 laptopnál dual...

Lenovo g50-45 laptopnál dual channel? Vettem még egy ramot vele, bővebben lent.

Figyelt kérdés
4gb-ot kaptam alapból a gépbe, most vettem hozzá még egy ugyan olyan ramot, bele is tettem szépen, és kiírja ugyan, hogy 8gb van benne, de mintha nem érzékelné. Nem kellene nekem valahol valamit aktiválnom? Biosban már kerestem, de ott nem találtam(talán olyan kéne, hogy dual-channel?)

2015. dec. 27. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted pontosan hogy nem érzékeli
2015. dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:

A dual chanelnek ehhez sok köze nincsen. A kérdés az, hogy (ebben a sorrendben) a gépben lévő chipset, a Bios és a használt rendszered mindegyike támogat 8GB ramot? És ehhez minden engedélyezve és bekapcsolva van?

Másrészt az alaplapnak lehet olyan limitációja, hogy hány "bankot" fogad, ami a memóriákon lévő chipek számától függ, így lehet olyan, hogy tudna 8GB ramot, de már az első 4Gb-os ram elhasználja.

Ha a két ram nem tud együttműködni, akkor általában a gép vagy be sem bootol, vagy megfagy vagy random memória hibával kékhalált dob.

2015. dec. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

16GB-ot is kezel. Feladatkezelőben mit látsz?

2015. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors, segítőkész válaszokat.

Olyan, mintha beletettem volna a ramot, és érzékelné is, hogy ott van, de nem használná csak a elsőt

#Komplikato Hol tudom megnézni, hogy engedélyezve vannak-e?

Itt van néhány kép, ezekből többet láttok.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 27. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Látja a képek alapján. Slot1-Slot2...ott vannak. Rendben van.
2015. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor a dual channel micsoda? Hogy tudom aktiválni, ha támogatja a gépem?
2015. dec. 27. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!