Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplap miért nem állította...

Az alaplap miért nem állította le a rendszert? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

B85M PRO4 alaplapom van. AZ utóbbi 1-2 hétben nagyon igénybe volt véve, főleg a RAM. 8GB/6.5-7.2GB folyamatosan használatban volt napi több órán keresztül. Egyszer leszedtem a gép oldalát, és pusztán kíváncsiságból megérintettem a RAM-okat, és tűzforróak voltak. Az alaplapon a hűtőborda is nagyon-nagyon meleg volt. Gondoltam magamban, hogy majd biztos leáll, ha túlmelegedne. Hát nem ez történt. 3 nappal később a RAM foglalatok megadták magukat, és bootolásnál többször is lefagyott 3 egymást követő napon. Jelenleg még működik, és mindig reménykedem hogy normálisan elindul.


Az foglalatok tönkremenetelét okozhatta, hogy a RAM-ok nagyon igénybe voltak véve, és nagyon melegek is voltak huzamosabb ideig? Azon felül az alaplap miért nem állt, le ha (SZERINTEM) már túlmelegedett?


Chieftec CTG 550W táp, 2x4GB RAM.


2015. dec. 26. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Természetesen.

De nem feltétlenül a foglalatok adták meg magukat, a modulok ugyanúgy megfőhettek (ami mondjuk valószínűbb).

Alaplap + prcesszorfüggő, hogy "tud-e", illetve " van-e lehetősége" valaminek túlmelegedni. Úgy értem, hogy el tud-e érni egy hőmérsékletet, amire már teljes joggal leállhat. Mert ha nincs benne a hardverben, hogy egy adott hőmérsékletet átlépve álljon le, akkor egyértelműen nem fog. Itt lehet számítani az alaplapra, hogy talán az észbekap, hogy "jujj, de meleg van!", ami azért általában be is következik, de nekem pl. gyárilag nem volt bekapcsolva. Aztán, a feldolgozóegységek azok igazából, akik, ha nagyon, 'túlságosan' felmelegszenek akkor leállnak. Ilyen lehet mondjuk a CPU és a GPU. Baj csak az AMD processzoroknál van, mert ők vagy egyáltalán nem, vagy túl későn (túl nagy hőfoknál) állnak csak le, és emiatt komolyan károsodhatnak.

Összefoglalva: igen, ha huzamosabb ideig van kitéve valami magas hőmérsékletnek, akkor akár véglegesen is károsodhat, vagy rosszabb esetben tönktr is mehet egy adott hardver. (jelen esetben a memória)


De persze ez nem biztos, lehet, hogy még él, próld ki a memóriákat másik alaplapbab és próbálj ki más memóriát az alaplapodban (mindegyik foglalatban). Így kiderítheted, hogy mivel van a baj. Ha vamelyik nem jó akkor nem jó, nincs mese, ha meghalt túlmelegedés miatt, akkor KI KELL DOBNI! Balesetveszélyes, nem szabad próbálkozni már vele.



Írd le, milelyen géped van azért, nem mondtam, hogy megtörtént a legrosszabb.

2015. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!