Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 600. 000 Ft-s iMac-ben mi...

Egy 600. 000 Ft-s iMac-ben mi kerül 600k forintba, amikor megnéztem a hardvereit és ugyan ilyen hardverrel összedobok egy asztali gépet 150k forintért?

Figyelt kérdés

2015. dec. 21. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Apple.... túlárazott szar...
2015. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
A brand. Mert megtehetik hogy annyit kérjenek a termékeikért amennyit nem szégyellnek.:) lásd: az iPhoneok sem kerülnének annyiba amennyibe ha csak a hardvert nézzük.
2015. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a márka, a logó, hogy egy harapott almát rányomnak, másfelől pedig az, hogy rohadt jól van optimalizálva a rendszer.


A windowsnak nehéz, mert több millió féle hardverkombináció létezik, míg MAC gépekből ha van vagy 100 különböző akkor már talán sokat is mondok. Könnyebb 100 különböző hardverre optimalizálni, mint 100.000-re. A MAc-en annyira jól vannak optimalizálva a programok, hogy 4 magos mobil i5 procival ami 2.2 Ghz-es és 8GB RAM-mal After effects-ben lagg nélkül szerkesztesz. Windows alatt ugyanennyi hardverőforrással, lehetetlen elérni a lagg mentes munkát. Nekem i5 4440 folyamatosan dolgozik, ha after effects meg van nyitva

2015. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mert az 5k-s kijelző nincs ingyen
2015. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trevor. ***** válasza:
A hardver messze nem ér 600k-t, de a márka miatt sokan választják. Meg ott van a végletekig optimalizált oprendszer. Sokszor örülnék, ha nem fagyna be a Windows 10 apróságtól (i5-4460, 8gb ram, 120gb ssd mellett).
2015. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy mondani szokták, egy szóval: szoftver.
2015. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Dell gyárt hasonló kapacitású monitort, ami közelít az 5K-hoz, és 560.000Ft-ba kerül. Lényegében kaptál egy 3.2GHZ-es i5-öt, 8 giga ramot, 1TB fusion drive-ot, meg egy AMD Radeon R9 M380 kártyát. A magic mouse-ról, és a billentyűzetről el se felejtkezzem. Mennyiért is? 140.000Ft-ért, nem is olyan rossz.


A 700.000-es 5K-s modellről beszéltem.

2016. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy gondolkodtam sokáig. Aztán amióta iMac-et használok munkára rájöttem, hogy az alacsony vérnyomás és az agyvérzés kockázatának elkerülése megéri a pluszt egyrészről. 5 éve használom a rendszerem és nem kellett hozzányúlni olyan szinten sem, hogy újratelepítsek egy drivert (már nem is emlékszem az mi) vagy magát a rendszert. Fagyás mint olyan, ismeretlen. Elképesztő stabil, logikus, egyszerű. Nem utolsó sorban pedig az 5 éve vásárolt 6 éves gépem 360ezres vételára most használtan 180-200ezer között mozog, márkabolti beszámítással, ha újat akarnék venni. Hol őrzi meg egy 6 éves PC ennyire az értékét?

Tény, hogy a hardvereit nézve nem ér annyit amennyiért adják, de ha nem játékra kell egy gép és nem akarod havonta fejleszteni és rákölteni, hogy mindig fusson a legújabb game, akkor hosszútávon megéri.

2016. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!