Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék kérni tőletek egy...

Szeretnék kérni tőletek egy Pc konfigurációt az alábbi megkötésekkel. ()?

Figyelt kérdés

(A terv az ,hogy veszek egy erős alaplapot erős porcival majd a többi tartozékot az időmúlásával jobb kategóriára cserélem.Tervezett használati idő 10 év)


i7-es proci (3.5 GHz minimum)/ DDR 4 es alap lap/4 vagy 8 Gb RAM(DDR4)/ SSD nem kel/kellőképp erős hűtés a procinak/ MAX 250.000 Ft/



2015. dec. 20. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

10 év?


Itt bukott meg az egész.

Az i7 920 anno 2008-ban jött, azaz 7 éve. Mára pedig elavult. 3 év múlva még inkább az lesz.

Ha most veszel egy bitang i7-et, lehet hogy 10 év múlva már az akkori mobiltelefonoknál is gyengébb lesz.


Az informatikában lényegében 2-3 évnél távolabbra nem lehet látni. Könnyen meglehet, hogy 2017-ben kiadnak egy új grafikai motort, mely áll-leejtős lesz, de mondjuk az új genes i7-ből a legjobb kell a minimumjához. Megeshet.

Lehet, hogy 10 év múlva már minden 8k-n és 3D-n fog zajlani, oda is kevés lesz. Épp ezért nem tervezhetsz 10 évre, mivel a leírásodból úgy látom, játékra tervezed.


Generációváltás küszöbén fontold meg a ddr 3-nál maradást és a 4. genes i5-öt. Ugyanazt a teljesítményt kapod egyelőre, az elavulásuk meg közel ugyanakkor fog megtörténni. Egy 4690k sok sok évre elég lesz neked, hidd el.

VGA terén meg most egy r9 380x, r9 290, gtx 970 időtálló, de záros határidőn belül (kb 3 év) már csak történelmek lesznek az informatika lapjain.

2015. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Belátom a 10 valóban rengeteg, legyen 3 év.( Évnél nem a technológiára gondoltam hanem a stabil élet tartamra. AZ elhasználódásra/kopásra.)A gép amúgy 3D grafikus munkákra és azok kirenderelésére kellene. Jelenlegi tudásom szerint ezekhez a munkákhoz elengedhetetlen egy erős processzor. Nem tudom h a DDR3 vagy 4 es generáció jelenleg hol tart, de úgy gondoltam h ha ez a következő generáció akkor már ezzel érdemes kezdeni. De ha szerintetek a DDR3 is megfelel akkor hajlandó vagyok azt is elfogadni :D
2015. dec. 20. 13:29
 3/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha egy

Gephazat 20-40ezerert veszel es jol valasztasz nem diszfelarast, akkor 10even tul boven eleg lesz 30-40evig vagy 80... ha a korabeli technika beleteheto es a pc nem szunik meg mint "olyan"...


ha

Tapegyseget

30-40ezerert valasztasz akkor 7-10ev garist de legalabb 5 ev garist kapsz, ha premium alkatreszekbol van es premium legyartasu is akkor 10even tul is ugyan olyan lesz, se a tap se a gepegyetlen alkatresze nem megy tonkre MIATA (mas miatt mehet)


Memoria ha hasznalhato az adott idoben lenyegeben örökéletü a legolcsobb is

8GB kb. 15ezer 16GB kb. 30ezer


Processzorok szinten ha jo tapellatast kapnak es nem melegszenekntul akkor 10even joval tul is ugyan ugy mukodnek

teljesitmenyuk lehet lehet 10ev mulva nem lesz eleg a kozepkategoriahoz sem de 5evig kb. biztosan


hutes a cpu nak kulon nem kell ha van gyarija, egy olcso cpu huto ventije nem biztos hogy tovabb huza mint a gyari... szoval... persze ventit lehez cserelni legtobbon


alaplapra ha 30ezret legalabb szansz (jol valasztva) akkor amig a cpu kiszolgal addig a lap is szoval ugy 5ev


ssd t ha nyuzod akkor idovel csak olvasni tudod, hdd szinten fogyoeszkoz lehet

egy 240GB koruli ssd re 40-50ezret erdemes szanni ha premiumabb kellene


hdd re 20-30ezret 1-2TB ra es lehetoleg egy premiumabb kategoriasra mint a WD Black pl.


ezek igazabol "fogyoeszkozok" LEHETNEK szoval biztonsagi masolat mindeg kell ontps adatrol

de ha szerencsed van egy ssd meg hhd is 5-10even tul is kiszolgalHAT


videokartya az amin a legtobbet erdemes sporolni, persze jatekok miatt meg pont erre kelene legtobb, de hoszutavban gondolkpdva ezt kell cserelni elsonek


ellenben ha osszeadod osszegeket akkor szerintem tul is leptuk 250ezret es vga nincs csak IGP :D

pedig egy eros-kozepkategorias vagy also-felasokategorias vga nem art gepbe hogy mar most rendesen kihasznalhasd

ez 60-70ezer altalaban minden korban...

2015. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 egy Skylake i7 (1151) szerintem dragabban jon ki mint egy Haswell i7 ... (1150)


es i7 lenne minimum

aztan 16GB ram sem art minimum egy munkagepbe...


i7 fejbol nem tudom pontosan mennyi de 120ezer lehet kb, legalabb, ha normal az is 100 feletti


vagyis majdnem a fele osszeget elviszi

igy vga bol csak egy nagyon belepos lesz, ha premium apkatreszek kelenek...

2015. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ssd azt irtad nem kell

ez abbol a szempontbol jo hogy penzt nem visz el

de rendszernek meg par fontos programnak hasznos foleg mu kagepben

no de hagyjuk ki


cpu i7 - 100

ram 16GB - 30

lap - 30 (H170/Z170)

haz - 20 NZXT S340 pl.

hdd kell? - 20

tap - 30 Evga G2 550 vagy Corsair RMx 550 pl.

cpu huto - azert mivel komolyan streszeled nem art egy 8szalas i7 re (a tobb magos / szalas i7 ek joval dragabbak...) 15-20 be quiet! valamelyike Shadow Rock vagy Dark Rock... pl.


250 :D ha jol szamolom

vagyis IGP maradt pedig eleg "fapados" majdnem

ha lesporolsz is annyit keptelenseg hogy nagyon eos vga is legyen

vagyis jo ha R7 370 belefer

ami persze annyira nem gond


de en mar ebbol sem sporolnek le...

2015. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ,de nem játékra kell. SSD még nem kell.Gépház lehet amilyen. A LEGFONTOSABB ,hogy egy jó alaplap és hozzá egy erős porcit kéne kiválasztani. Ebben kérek segítséget.
2015. dec. 20. 13:56
 7/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

4 GB ram? vagy 8?


manapsag 8GB mar minden celra minimumnak nevezheto


render nek nem kell sok ram? mert szerintem kellene... CPU honan fog tan dolgozni? a hdd rol...?


amugy meg ha olyan a program akkor vga is befoghato renderbe

2015. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


i7 6700 (non-K) 100-120ezer boltol fuggoen


[link]


35ezer fellett Asus H170 Pro

pl. .


mobilon sajnos nem tudok osszerini egy konkret kofigot neked :/


akkor IGP is megfelel?

2015. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 gephaz egyaltalan nem mindegy milyen


a kinezet az persze (foleg ha neked nem is szamit)


de egy munkagepnek nagyon jol szelozonek kell lennie


alsotapos legyen mindenkepp, es elol es hatul legalabb elgyen legalabb 12es ventihely

az sem art ha fent es lent is van ventihely

(no meg kereszthuzathoz legalabb ket ellentetes helyen venti is...)


[link]


ez is eleg draga azthitem 20 kb. (25...)


persze cpu hutobol is rengeteg jo van 10-15 tol is mar...

Schyte, Cooler Master...

2015. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 "A gép amúgy 3D grafikus munkákra"


erre kell egy bika vga is ha 3D ben dolgozol is...


azt nem ertik meg sokan hogy a munkagep foleg ha 3D munkagep sokkal dragabb mint egy jatekgep...

250 eleve egy jatekgepnek is szukos ha premium alkatreszekbol akarod


akkor egy munkagep? amibe joval dragabb cpu es joval dragabb vga kellene...?

vagyis ez akarhogyis 250 bol csak hobbiszintu munkagep lenne

tehat szerintem egy jatekravaloval jarnal legjobban, kicsit lesporolva a teljesitmenybol a minoseg javara...


de ha ugy veled eleg a cpu (igp) neked, vagy van valami kimondott tervezoi vga d a celra akkor OK


mi az amit kihagytam? hogy irjam ossze neked pontosan amit eddig irtam konfigot?:D

2015. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!