Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A két variáció közül melyiket?

A két variáció közül melyiket?

Figyelt kérdés

Egy sima, netezős, szövegszerkesztős, youtubeozós (max. Full HD-ig) alapgépre lenne szükségem. A gépet nem szándékozom fejlesztgetni, csak használni amíg végleg meg nem hal, szóval ezt vegyétek figyelembe! A két variáció:

1. Egy lapraszerelt AMD-s A4-5000-es procival szerelt ASRock

QC5000-ITX/WiFi lap

2. Egy H81-es lap egy Celeron 1840-es procival

A többi komponens azonos. A gép SSD-vel lenne. Nem tudom így SSD-vel melyik mennyire lenne használhatóbb a fent említett alap célokra, illetve az Inteles megoldás megérné-e pl. a ( igaz, hogy nem túl nagy, de akkor is ) gép többlet energia fogyasztását? Szóval mi szól egyik illetve másik mellett/ellen? Ha lehet próbáljunk túllátni az Intel vs. AMD fun vitán!



2015. dec. 18. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy tévedek, de ez az a4 proci nem véletlenül notebookba való?

The AMD A4-5000 is a mobile quad-core SoC for low-end laptops, which was presented in mid-2013.


Neked pedig asztali gép kellene?

2015. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Laptopokba is.

[link]

2015. dec. 18. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Az A4 mellett a jobb grafikus csip szól, az intel celeron mellett a nagyobb számítási teljesítmény.


Én azonban egy A8 APU-t vennék, azzal egy életre letudod az office/multimédia számítógép vásárlást.

2015. dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azzal csak annyi a gond, hogy azok a processzorok önmagukban kerülnek annyiba, mint ezek a lap+processzor variációk. Nem véletlen nem gondolkodtam erősebben.
2015. dec. 19. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1,5-ös procitól óva intelek. Én csupán az intel atomokhoz tudom hasonlítani őket, de azok hulladékok.

Ez esetben a magonkénti 2,8-at tudó Celeront vedd.

2015. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!