Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire megbízható a Seagate...

Mennyire megbízható a Seagate HDD márka?

Figyelt kérdés
Egy Seagate ST1000nm0033-9zm173-at kaptam az ismerősünktől, azért mert a régi 500GB-s HDD-nk tönkrement, és ezt adta kárpótlásul. A régi egy Western Digital volt. Most, mivel alig ismertem előtte ezt a márkát, utánanéztem a neten, hogy mennyire megbízható. Mindenhonnan más-más vélemény jött, elég vegyesen. De kíváncsi vagyok a magyarok véleményére is.

2015. dec. 17. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
4 évig használtam egyet egy laptopban, nem volt vele semmi negatív tapasztalatom. Működött, tette a dolgát 8/24-ben.
2015. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1: Ne haragudj hogy kijavítalak, de az 7/24. 7 nap a héten, 24 óra egy napban :)


Kérdező: A Seagate neves gyártó, semmivel sem rosszabbak bármely másik cég termékeinél az övéik. Nyugodtan megveheted.

2015. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves második, semmi gond, de annyira azért nem ment sokat. :D A nyolcórás munkanapra céloztam ezzel :D
2015. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen felül én is csak rosszat szoktam olvasni a seagate vinyókról (kivéve persze most az első két válaszban).

2015. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm minden válaszolónak, megnyugodtam:)
2015. dec. 17. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:

VipeM: Rengeteg Seagate-em és Toshibám volt, melyekkel teljes mértékben elégedett voltam.

1 vinyóm halt eddig meg: Az azért (80GB régi 2,5" Toshiba), mert eltömődött a forró laptopom kifúvó nyílása és púpodásig melegedett a laptop belseje. Másik Toshibára (250GB, 2,5") cserélve még ma is, 7 évesen is teljesen jól működik annál, aki megkapta a gépet.

Illetve a kezeim alatt egy Western Digital 1 TB halt még meg, az is azért, mert miközben gépet szereltem (semmi extra, ellenőriztem működés közben a belsejét), lekapcsolták a fali biztosítékot és nem tért vissza a HDD olvasófeje alap pozícióba, hanem elakadt - véglegesen.


Samsung, Seagate teljesen jól teszi a dolgát több példányban is és korábbi gépeimben is.

De egy HDD-nél úgysem lehet nagy időkre tervezni, 5-7 év már jónak számít manapság. Ezt is SSD is tudja hozni, a sebességük azonban jócskán eltér, árban pedig szinte egyazon kategória (igaz, különböző mérettel).

Az én igényeimet mára kiszolgálja 2 darab 120 gigás lemezke is, de ez már egy másik történet.


Túl hosszúra kerekítettem. Szóval jók a felsoroltak, ennyi a lényeg, nem csalódtam még bennük :)

2015. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!