Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Socket 1151 vagy 1150? Melyik...

Stark2000 kérdése:

Socket 1151 vagy 1150? Melyik lenne előnyösebb fél év múlva (meg persze hosszútávon)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1155-ös foglalatú I3-3220-as processzorom van. Az alaplapom kicsit döglődik. Az előlapi USB-k és Jackek nem működnek és a PS2-es csatlakozók sem. 1 hete nem tudom működésre bírni, garancia pedig már nincsen rajta. Ha már veszek új alaplapot 1151-es foglalatúra gondoltam. Láttam pl. I5-6500 CPU-t 60.000 forint körül. Egy normálisabb alaplappal mennyibe fájna ez a dolog? DDR4-es memóriával hogyan állunk ilyen téren? Mert láttam, hogy 15.000 forint körül már lehet kapni 8GB-os 2133MHz-es CL14-es Kingston ramot. Nem tudom most mennyire érné meg? A pénz még nincsen meg rá, lenne bő fél év, mire összeraknám az alaplap és CPU kombót, rá 1-2 hónap 8-16gb ram is meglenne. Ha ezen a platformon annyi idő múlva megérné terjeszkedni, akkor inkább oda építkeznék.


Időtállót akarok, és főleg játékra használnám a gépet. Ha nagy teljesítménybeli különbség van, vagy akármi, azt legyetek szívesek válaszban megemlíteni! :)


Köszönöm előre is a segítségeket!



2015. dec. 16. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megválaszoltad a kérdésed. Hosszú távra, időt állónak, mindenképpen 1151-est. Már nem annyival drágább, mint a 1150-es, hogy ne érné meg az újabbat választani.
2015. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor esetleg kérhetnék egy normális alaplapot is hozzá? Abban eléggé elvagyok tévedve.


Azért gondoltam, mert láttam már 15.000 forint körül is alaplapot hozzá, processzor is már van 60.000 forint körül (meg ha jól láttam alatta is), DDR4-es ram is 15-16.000 forint körül megy (8GB), míg a DDR3-as 8gb 12.000 forintért van legolcsóbban.

2015. dec. 16. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre vásárold meg őket, soha ne külön, utána csak bánkódni fogsz, ha valami a 2 hónap alatt olcsóbb lett, vagy jobb érkezett helyette.


Amúgy 1155-nél én erősen elgondolkodnék a helyedben, hogy kell-e egyáltalán foglalatváltás. "Fillérekért" kapni i7-2600k-t, ~46-50e forintért, és jóformán semmivel nem vagy hátrébb vele, mint egy i5-tel, a különbség az, hogy erősebb és fejlettebb az IGP a Skylake alatt.


Félreértés ne essék, a 1151-ben van a jövő, jobb, mint az Ivy Bridge, jobb, mint a Haswell, viszont amennyit tiszta teljesítményre nyernél vele ahhoz képest, amit elérhetnél egy jó Ivy processzorral, ahhoz mérten, hogy mennyit fizetsz érte, minimális. Sokkal olcsóbban kijönnél, ha inkább vennél egy i5-2500k-t vagy i7-2600k-t, picit húznál rajta, és csak akkor gondolkodnál el a 1151-re váltáson, ha jön a Kaby Lake, ami a Skylake-refresh lesz jövő év végén.

2015. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, rendben is van, csak félek, hogy az alaplap bedöglik. 1155-ös alaplapot maximum használtan tudnék venni, azt meg annyira nem preferálom.
2015. dec. 16. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg garanciális 1155 lapot árulnak még, használt ide-oda. Persze, ha a bolti ár töredéke helyett ugyanazért a teljesítményért nem gond kifizetni két-háromszor annyit, akkor lényegében a válasz egyértelmű: majd Skylake-et vegyél.
2015. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Még újonann is kapni 1155-ös lapokat, de én már nem vennék, ha úgyis procit is cserélnék hozzá.

2015. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Processzor csere teljesen biztos, bár az kérdéses, hogy használt szóba-e jöhet. Nem vagyok oda a gondolatért, plusz ha vennék új gép belsőt, akkor betudnám számíttatni a mostani konfigomat az újba. Bár nem tudom, hogy 6GB DDR3 ramért, R7 260X 1gb gddr5 oc ért és egy B75M-D2V + I3-3220 kombót mennyiért vennének be. Nyilván jobban jönnék ki, csak akkor mindjárt fektethetnék be pénzt ramba és vga-ba is.
2015. dec. 16. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!