Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan deríthető ki, hogy a...

Hogyan deríthető ki, hogy a proci, a memória, vagy az alaplap hibásodott-e meg?

Figyelt kérdés
Sajna nincs a környezetemben olyan, akinek a gépébe átrakosgatva ez kideríthető lenne.

2015. dec. 16. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A hiba jellege esetleg eligazíthat.


A tapasztalatok alapján a processzort szinte biztosan kizárhatod. Az legfeljebb túlmelegedni tud, de akkor lekapcsolja magát.

2015. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hiba jellege: Nem akar elindulni, teljesen néma.

A táp biztos hogy jó.

A hiba úgy keletkezett, hogy az usb konnektort akartam kivezetni a házon kívülre, és ahogy ezzel bénáztam, összeérintettem az usb egyik tüskéjét az egyik ventillátoros konnektor tüskéjével. Ekkor leállt és nem indult újra. Kicsavaroztam az alaplapot, és megnézegettem, nincs-e rajta égésnyom, vagy púpos kondi, de nem volt. Aztán visszatettem, visszadugdostam mindent, és aztán meg elindult. Örömömben rá akartam dugni a monitor kábelt, de megfeledkeztem róla, hogy az alaplap nincs visszacsavarozva, koccant egyet és megint leállt. Azóta nem indult el.Pedig próbáltam mindenhogy.

2015. dec. 16. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:

vagyis sanszosan adtál egyszer 12V-ot egy 5 V-os áramkörnek, amit az szerencsésen túlélt, majd az alaplap hátoldalán csináltál egy rövidzárlatot, amikor a távtartókkal végigkaristoltad.


Vedd ki az alaplapot, és vizslasd meg, hogy mi sérült a hátoldalán.

2015. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szerencsétlen mozdulatsor volt.

Megnéztem már a hátoldalát, nem látszik rajt sérülés. A karistolás nem volt nagyon erős, csak éppen a saját súlyától nyomódott a távtartóknak és csúszott 1-2 centit, majd ütközött.

Kérdésem változatlanul az, hogy ilyenkor az alaplap megy tönkre, vagy elképzelhető hogy a proci vagy a memória is kapott némi túlfeszt és attól tönkrement?

2015. dec. 16. 18:39
 5/7 anonim ***** válasza:
A procinak és a memóriának jó eséllyel semmi baja nem lett.
2015. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ez csak egy másik alaplappal deríthető ki.

Ha másként nem megy, keresd meg a helyi kis piszkops PC boltot és alkudj meg velük a tesztelésre. Szerintem egy ezresért megcsinálják.

2015. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. dec. 18. 06:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!