Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemértem hogy egy proci...

Nemértem hogy egy proci hőmérséklete miért nem lehet 100 fokos?

Figyelt kérdés
a benne lévő anyagok olvadáspontja 1000 fok felett van akkor miért nem lehet?
2010. márc. 23. 14:02
 1/10 anonim válasza:
100%
mert 100 fokon akkora ellenállása van az anyagnak hogy nem tudna számolni nem jut át rajta elég elektron
2010. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
jah és mert hőgutát kapsz a gép mellett
2010. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

14:05 ez most komoly? így még nem is hallottam


ha komoly köszi

2010. márc. 23. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden dolognak van egy optimális hőmérséklete amelyen a legjobb teljesítményt adja.Ahogy elöttem írták ezen a hőmérsékleten már meredeken romlik a teljesítmány és a műanyagtok egyáltalán nem bír ki ezer fokot.
2010. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14:05ös észkombájn, a félvezetők ellenállása a hőmérséklettel növekedésével exponenciálisan csökken, de ne zavarjon meg ez az apróság...
2010. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

14:15

uhh ezt most nem értem ez a mondatot, elmagyaráznád vhogy másképp?

2010. márc. 23. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy nő a hőmérséklet nő a vezetőképesség, és csökken az ellenállás. A lényeg hogy megnő az áram. A processzorok integrált tranzisztorokból épülnek fel(mondjuk), amiknek PN átmenet az alapvető része. A PN átmenet záróirányú árama kb. 7,7%-kal nő minden fok hőmérséklet emelkedéssel, kb 31° emelkedés hatására 10-szeres áram folyik át a PN átmeneten. Ez az átmenet nem visel el akármekkora áramot, kb 150-200° amit elvileg elvisel (persze ezek kb értékek)


Ráadásul az Arrhenius törvény szerint minden 10° hőm. emelkedés felezi a félvezető várható élettartamát.


Lehet, hogy elviselné a 100°-ot de a tervező tudja, hogy milyen hőm. tartományban számol megbízhatóan. Nagyobb áramnál könnyebben hibázhat a processzor.

2010. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én úgy tudtam alacsony hőmérsékleten csökken az ellenállás
2010. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet 100°C fokos egy processzor hőmérséklete, de az már túl sok neki, csökkenti az élettartamát hosszútávon. Nekem most volt ilyen gondom, 1 perc se kellett hozzá, hogy a laptopban felmelegedjen a processzor 100°C-ra. Szétszedtem a gépet, kitakarítottam, belül el volt dugulva a portól a hűtőventillátor hővezetőbordája, és máshol is volt benne por. Nem tudta leadni a hőt. Így most 50°C körül üzemel kitakarítva, észrevehetően gördülékenyebben. 1,5 éves kb. a gép, nem volt még ez előtt szétszedve, ajánlom másoknak is, hogy kb. 3/4 évente portalanítsák, mert megéri!
2010. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint mindenki a sajátját! :)
2010. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!