Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop érné meg jobban?

Melyik laptop érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Egyéb okok miatt arra jutottam, hogy egy laptoppal jobban járnék mint egy asztali PC-vel.

Innentől kezdve kezdtem el nézelődni efelé.


Azt megállapítottam, hogy Dell márkát szeretnék vásárolni.


Kinéztem két jónak tűnő terméket:

A dell Inspiron 3543-as és az 5558-as változatot.

Ha lesz egy kisebb leértékelés(mint szokott is lenni) arra gondoltam, hogy lecsapnék valamelyikre.


A kérdés az lenne, hogy vajon jó-e az összeállítás illetve mennyire jók ezek az alkatrészek?

Néztem Benchmarkokat, de nem feltétlenül mondja meg a tutit.


3543:

- Intel i5 5200U CPU

- 4GB ddr3L ram

- NVIDIA Geforce 820M 2GB


-----------

5558:

- Intel i5 5200U

- 4GB ddr3L ram

- Nvidia 920M 2GB


Összesen 10.000Ft az eltérés a két termék között, de ezt egyéb dolgok, például webcam is terheli.


150.000 fölött nem igen szeretnék rá költeni

Hosszú távra, megbízható partnert keresek

Játékra, irodai munkára, Tanulásra szeretném használni.

(Talán videovágásra bár tudom, ehhez több ram kell, de a több rammal rendelkező gépek SOKKAL drágábbak)


Az i5 5200U CPU val kapcsolatos vélemények érdekelnének illetve az említett 2 videokártya érdekelne, mit tudtok róla? Tapasztalat, egyebek... Benchmarkot már nézegettem.


Tanácsokat elfogadok!:)



2015. dec. 11. 22:30
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve lenne még egy termék:


- 4GB ddr3L ram

- Nvidia 920M 2GB

- i3 4005U processzot


Itt a processzor miat 30-40.000-el olcsóbb a gép.

Ez elég kedvező számomra, de mivel nem lesz mindig pénzem újra, így lehetséges, hogy jobban járnék a drágábbal, az i5-el?

Ezeket is összehasonlítottam Benchmarkban, van különbség.

2015. dec. 11. 22:37
 2/5 hypno ***** válasza:

Ha a kettő közül kell választani, akkor nem is vitás, hogy az 5558.

Matt fullhd IPS panel egy ligával feljebb játszik mint a fényes 768 soros felbontású Tn. Ráadásul a másiknak összesen egy memóriaslotja van

[link]

[link]


Viszont ha találsz olyat amiben nincs dedikált videokártya, akkor az jobb választás lenne ezen a szinten.

2015. dec. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 +1


azt tudjuk a 9/820M rol hogy csak azert van hogy a felhasznalokap piszkosul kitoljanak a gonosz gyartok

vagyis dvga nelkuli, igp s vagyis Intel-APU rendszerest keres, es lehetoleg 8GB al mert kifagy a windows ha kevesebb van

2015. dec. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
de ha figyelsz a ram slora (mint #1 emlitete) akkor kesobb is bovitheted mert nem szokasuk belerakni ennyi ramot csak a hatalmas nagy hulladek kupacokba (altalaban) hogy a vevok lecsapjanak ra es megvegyek miatta
2015. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aha én is gondoltam a bővítésre, mert a 4GB elég kevés. (Megjegyzem asztali gépem nagyon régi, 2GB-rammal üzemel.)

- Akkor majd figyelek, hogy dual slot legyen benne.


De most írtatok sok rémisztő dolgok pl: a videokarival kapcsolatban, meg a kifagyással.

De ugye ez nem olyan vészes? Azért megéri az árát és nem csak egy átverés?

Gondolom a HW-erős, mert olvastam, hogy mit tud, de

azért gáz lenne, ha nem memme.

Hiába van bármilyen erős traktorod, ha sz@r a kuplung... xd

2015. dec. 12. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!