Miért szólják le azonnal a Noname tápokat az emberek?
Tény ,hogy vannak olyan tápok amik max kis irodai gépekbe valóak. Viszont ha van egy 70%-os hatásfokú pl 600W-os tápegység ami mondjuk valósan max lead kb 430-at és rendelkezik a kötelező biztonsági elvárásokkal az miért kell azonnal lehordani hogy silány selejt szemét stb.. ?
Néha az az érzésem , hogy 10 emberből 9 biztos csak olvasta valahol hogy az adott márka nem megbízható és életében nem látot tápegységet belülről... Ennyi erővel egy minőségi tápegység is eldurranhat.
Minőségi táp is eldurranhat csak éppen nem mindegy hogy csak a táp szál el vagy viszi magával az egész gépet.
És ha veszek egy 600-as tápot akkor az ne 400-at adjon már le, akár benne vannak a biztonsági cuccok akár nem.
Nekem az az érzésem, hogy te nagyon szeretnéd azt a tápot, és mindenképpen vársz valakire, aki azt mondja, hogy vedd meg nyugodtan. Hát nem kell tovább várni! Vedd meg nyugodtan!
Más: tegyük fel, hogy az Akyga megbízható és minden biztonsági elemet tartalmaz, amit a megbízható tápok. Miért kerül vele annyiba, mint egy megbízható táp? Miért kerül nagyjából annyiba, mint a megbízhatatlan tápegységek? Lehet, hogy egy nagy összesküvés van emögött és a megbízhatónak tartott gyártók mesterségesen tartják magasan az áraikat?
Hogy lehet akkor hogy a vacak tápokat gyártók nem tudnak megbízható tápot készíteni abból az anyagköltségből, amiből az Akyga tud?
(a mi gépeink akkor is menni fognak, amikor azért jössz panaszkodni, mert néha kikapcsol a gép, és hasonló anomáliákkal találkozol)
A tápegységnél a hatásfok nem azt jelenti, hogy a papíron 600W-os táp ennek hány százalékát adja le, hoanem hogy a névleges terhelhetőség a teljes teljesítményfelvételének hányad része.
Tehát egy 70% hatásfokú 600W-os táp terhelhető 600W-al, de ehhez a hálózatból kb. 860W-ot kell fogyasztania. A különbözetből meleg lesz.
Abban igazad van, hogy a noname tápok leszólása leginkább hallomásonalapuló információ, viszont nem minden alap nélküli.
Mert szar tápra mit lehet mondani? Azt, hogy szar. Ki az az elmeháborodott, aki sokszázezres konfigurációt egy ismeretlen, tesztelésre váró tápegységre bíz? Senki. Ott van egy csomó tesztelt modell, azok közül lehet válogatni.
A hatásfok meg teljesítmény meg senkit nem érdekel. Főleg ha egy olyan konfigurációba kerül, ami 100W-ot se fogyaszt.
Attól, hogy valami noname, vagy nálunk ismeretlen, még lehet egy pöpec darab.
Teszem azt a XFX, vagy sharkoon, vagy Be queit! tápokról 7 éve még nem hallott senki, és megjelenésükkor rögtön az ajánlott listán landoltak.
Ehhez azt a módzert követték, hogy megbízható oem gyártótól vásároltak elektronikát, amit aztán felcímkéztek.
Ami viszont megint nem jelenti azt, hogy kizárólag az FSP, Seasonic, CWT, Delta tud tápot építeni. Ha lenne elegendő elméleti ismeretem, akkor én is tudnék, mert a kapcsolások nem titkosak, az alkatrészek sem speciálisak és beszerezhetők.
Azért árulják, mert olcsó. Az átlag Pistikét meg a proci, a ram és a vga érdekli, a táp meg legen olcsó.
Így tehát van a sz*rra is kereslet.
Egyébként a nagy nevű (más téren) gyártó sem garancia a minőségre. Pl nekem volt Gigabyte tápom. 3 év használat után, a gari lejárta után lángolva elfüstölt (nem vicc), fellobbant a kondi és leégett a táp)
A teljesség igénye miatt nem hallgathatom el, hogy kicsi Vérpistike koromban az LC Powerrel, ami szintén noname és silány, nem volt ilyen tapasztalatom, szerintem az ma is működik egy volt ismerősöm gépében.
A jelenleg gépemben lévő sharkoon wpm 2 halk, áramszünet esetén sincs semmi probléma. NEkem megérte a 15000-es ár a nyugodtságot.
A gagyi tápegységek ismertetőjelei:
- ingadozik a feszültség
- nem tudja leadni a névleges feszültséget
- a 12 voltos ágon elenyésző a teljesítménye
- túlmelegszik
- alapból zárlatos (gyér minőség ellenőrzés)
- olcsó alkatrészeket használnak fel hozzájuk (rossz furathelyek, gyatra kondik, selejtes áramkörök, olcsó és vékony réztekercsek... stb.)
- beépített védelmek hiánya (tehát egy kínai tápnál pl. könnyen lehet, hogy csak papíron felel meg mondjuk a túlfeszvédelemnek)
S ha a gép feszültség ingadozás miatt lekapcsol, nem mindegy, hogy - mint írták - nem lesz probléma, legrosszabb esetben csak a táp megy, vagy ahogy az a gyenge képességű tápoknál lenni szokott, a hdd-t is viszi, leégeti az alaplapot, magával rántja a vga-t.
Hogy teljesen őszinte legyek, egy kisfogyasztású, nem túl acélos gépbe (pl. egy 3 magos athlon, meg egy hd 7770, vagy egy core 2 duo/quad, meg egy gtx750), valószínűleg a fent felsoroltak egyikével sem, vagy max 1-2 részével találkozhatsz, főleg az áramingadozás/kimaradás esetén. Viszont egy fsp oem 360-as táp 6000 ft. Már az is sokkal jobb, mint a csili-vili román/kínai világítós noname tápok, s azért merem ezt állítani, mert az fsp pl. tett már le bizonyítékot az asztalra s nem engedhetik meg, hogy silány terméket dobjanak piacra. Feltehetően a minőségellenőrzésük is 4-5x gyakoribb, mint a noname gyártóké.
S nem mindegy, hogy egy műszakban 10 táp rossz a legyártott 1000-ből, vagy csupán 2.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!