Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a HAMA...

Mi a véleményetek a HAMA uRage Illuminated Gaming egérről?

Figyelt kérdés
FPS és MMORPG játékhoz kellene, meg persze netezéshez.

2015. dec. 9. 13:08
 1/8 A kérdező kommentje:
2015. dec. 9. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ilyen Hama egerem, rövid úton a kukában végezte, mert oda való szemét. Jelenleg a legolcsóbb normális egér a Logitech G100S.
2015. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne vedd!


Nem kifejezetten ez a darab, de egy másik Hama uRage szériás egérből járt nálam kettő is.


Úgy 1,5 éve vettem egyet, amivel pár hónapig nem volt gondom, ezért bátorkodtam venni még egyet később (asztali géphez). Idővel mindkettő meghülyült, most ott tartok, hogy a napokban falhoz vágtam az egyiket. Kattintok egyet - kattint hat-HÉTSZER (!). Ugrál össze-vissza, duplán kattint, vagy épp nem is kattint, aztán néha bizonytalan időtartamra megjavul és semmi baja, majd újrakezdi. Tönkreteszi az életemet.


De régebben is jártam már meg más Hama termékekkel. Más egerüknek rövidtávon tönkrement a görgője. Soha többé ezt a hulladék márkát!


Azóta elhatároztam, hogy többé az ötezres árkategóriában nem veszek egeret, mert mint a kérdésben szereplő darab is, ebben az árban sima, ócskai irodai egeret kapsz, csilli-villi "gamer" külsőbe öltöztetve. Inkább áldozok rá többet, de legyen normális, tartós, és ne tépjem ki a hajam miatta.


Logitech G100s alá ne add. Meg úgy általában a Logitech márka kiemelkedőbb perifériák terén. Még a legolcsóbb irodai egerük is többet ér, mint ezek a hulladék, túlárazott Hamák.

2015. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát a külseje tetszetős, az tény, de pont ezért kérdeztem, hogy vajon mennyit bírhat. Még nézegettem a TRUST 19509 GXT 152 Illuminated-et is, de gondolom ugyan az a kategória.
2015. dec. 9. 15:29
 5/8 Trevor. ***** válasza:
100%
Az ilyen olcsó gamer egerekkel csak a baj van. Logitech G100s-re gyűjts, megéri.
2015. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazi hulladék!!!

+1 a Logitech g100s-nek :-D

2015. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a sok negatívum. Sok helyen csak jókat olvastam róla:


[link]


[link]


[link]


[link]


Minden esetre már mind1, mert megrendeltem. Majd használat közben kiderül, hogy mit tud. :) A fejleméynekről majd beszámolok itt.

2015. dec. 9. 18:41
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos, megjött. Első benyomások, negatívumok: A telepítő CD-vel a drivert fel lehet tenni, viszont magyar menü nincs. Ettől függetlenül azért így is be lehet állítani a dolgokat. A DPI-t csak 600-as léptékben lehet állítani. Pl. 600 DPI után csak 1200-ra lehet állítani, köztes számra nem. A pulzálást és a fényt be lehet ki/be lehet kapcsolni, vagy akár mérsékelni a fényerőt, ez jó. Magát az egeret 3 pontban világítja meg a fény alulról, ami annyit tesz, hogy bal oldalt középen, valamint az egér tetejéhez már nem jut elegendő fény, és ott sötét folt van. Ez csak világosban, főleg kék színnél vehető észre, sötétben nem. Maga a kattintás és a görgö viszonylag hangosabb, de idővel meg lehet szokni. Az egér drivere automatikusan indul a Windows-al, de ezt ki lehet állítani futtatás/msconfig/automatikus indítás.


Nagyjából ennyi, de nem csak negatívumot írok. Viszonylag nagy egér, amit bal és jobbkezesek egyaránt tudnak használni. Kellemes a fogása, és nagy tenyerűeknek is kellő élvezetet nyújt, szóval annyira azért nem rossz. Hozzá kell szokni, ez nyilvánvaló. A kinézete szuper, designos, tetszetős. Meglátjuk, hogy mennyit fog kibírni. Az elődje (SAMSUNG OMS3PB) majdnem 10 évig húzta úgy, hogy csak a görgője romlott el (vagyis akadt...), más nem.

2015. dec. 11. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!