Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet baja attól egy laptopnak...

Lehet baja attól egy laptopnak ha -10 fokban használom pár órán keresztül?

Figyelt kérdés
Haverokkal tervezzük hogyha lesz idén -10 környéki hideg akkor kimegyünk és az udvaron fogunk lolozni. :)
2015. dec. 9. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

inkább a túl nagy hő a probléma a gépeknél, egy szerverteremben is elég hűvös van, de azért nem ennyire...

ha a hő nem is, de a pára szerintem nem tesz jót neki, mert ugye melegszik a géped és lecsapódik a pára...én a helyedben nem csinálnám így, de ez a te döntésed :)


22F

2015. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ki akarjátok próbálni milyen dolog elgémberedett kézzel, meg vacogó foggal játszani?

Szerintem beteg dolog, de ti tudjátok...


Kinn nem lesz semmi baj, legfeljebb ha visszaviszitek a melegre és lecsapódik pár helyen a pára.

2015. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tehát ha kint van és közbe melegszik akkor nem csapódik ki a pára?

Arra gondoltam hogy lassan viszem ki, Tehát 1 óra egy olyan szobában ahol nem fűtünk, 1 óra a garázsban majd utána viszem ki.

Visszafelé ugyanígy.


Első.

Pont ez a cél :)

2015. dec. 9. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:

A pára kikészíti, ezt a fokozatos dolgot meg nem is értem.

Hülye ötlet, a gépet is tönkrevágod, meg magadat is.

Játsszatok inkább ragasztóval, ahogy eddig.

2015. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

#3


Fizikából nem tudom hol tartotok, de amikor kifelé viszed, akkor nincs páralecsapódás. (Van ajánlás a géphez a kézikönyvében, hogy milyen hőmérséklet tartományban használható, de azt gondolom nem kívánod elolvasni).


Páralecspódás akkor van, amikor egy hideg tárgyat beviszel a melegre.

Ha nem hiszed kérdezd meg bármelyik szemüveges cimborádat. :D

2015. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A melegbe menekülésnek meg nem kell akkora feneket keríteni. Kikapcsolod a gépet, beviszed a melegre, és egy óra hosszát nem kapcsolod be. Addig megeszitek a sütit amit anyukád sütött.
2015. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A gépen simán csapódhat le pára a kint is, mivel a meleg alkatrészek környékén több vizet képes megtartani a levegő, ami a gépből kifele jövet lehűlve szépen lecsapódik a laptop hidegebb részein.

G.

2015. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Ezt vitatom.

2015. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Másik, azon kívül amiket fenn írtatok:


- Hidegben nehezebben bírja az akksi

- Nagyon hidegben meg elmászhat néhány elektronikai jelszint is. (Bár ahhoz általában hidegebb kell, hogy hibahatár fölé menjen)

- Belassulhat, mint a régebbi mobil telefonok -10 -20 fokban (ez nem tudom mitől van)

2015. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktak már ilyen nagy hidegek lenni, azok is max éjszaka, szóval szerintem nem lesz ilyen problémátok :D
2015. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!