Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Phenom II X4 965-ös proci,...

A Phenom II X4 965-ös proci, stimmel a Asus M2N-SLI Deluxe alaplapba?

Figyelt kérdés

A proci am3 foglalatba való, az alaplap am2+. De olvastam 1-2 helyen, hogy stimmel. Bios frissítést olvastam még talán... Nem merek beleugrani míg nem hallom több helyről.

Tudnátok segíteni?


2015. dec. 4. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem stimmel, a foglalat is más, fizikailag sem menne bele. am2+ os alaplappal kompatibilisek az am2, és az am2+ os cpu k(tehát sima am2 es lapban sem tudnád működésre bírni az am2+ os procit, hiába megy bele fizikailag).


Egyébként meg google -> "<alaplapod típusa> cpu support", és már meg is kapod a választ(de hogy ne kelljen bíbelődnöd vele, itt van)

[link]

2015. dec. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A foglalattal és a BIOS-al nem lesz gond. Azt nézd meg, hogy mennyi a processzor TDP-je és, az alaplap gyártónak az oldalán, hogy támogatja-e a processzort az alaplap és, hogy mekkora feszültséget tud leadni a processzornak, mert ez lényeges!! Megnézném én, de telefonról vagyok és csigalassú a netem..
2015. dec. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Btw erre az alaplapra azt írják, hogy sima am2, nem am2+(picit keresgéltem, ebből a phenom prociból volt am2+, és am3 as variáns is, de sima am2 es nem, szóval sehogy sem jó).
2015. dec. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1# Teljesen mást írtunk. :D Én úgy tudom, hogy AM2+=AM3 Azt én is tudom, hogy AM3+-al nem jó.. Ha nem lenne jó, akkor az én gépem sem menne. AM2 és AM2+-os a foglalat.. Még is egy AM3-as hasít benne..
2015. dec. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3# Ja, akkor félre lettem vezetve és úgy válaszoltam... Én nem tudok utánanézni, mert lassú a net...
2015. dec. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A procsszor fizikailag belefér az alaplapba - számos AM3 foglalatú processzor szerepel a deszka CPU támogatási listájában -, de az AM3 foglalatú processzorokhoz csak egy beta verziós BIOS-t adtak ki még öt évvel ezelőtt, amiben a hálókártya le van tiltva.


Vagyis nem sok örömöd lenne a dologban.

2015. dec. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 donfetibo ***** válasza:

Ahhoz a prockóhoz legalább ilyen alaplap kell amibe passzol:

[link]

2015. dec. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors reagálást! :)

De látjátok? Megoszlanak a vélemények...

Akkor, inkább úgy kérdem, hogy ha most a

"Asus M2N-SLI Deluxe" lapomban,

"DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz" proci van,

akkor milyen procit vegyek bele amit a lapom még elbír?

4 magosra gondoltam és 3000MHz felett azért.

Úgy 25k-ig mehetne pénzügyileg...

Megköszönném a segítséget! :)

2015. dec. 5. 03:49
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

[link]


Átnézed a processzor támgatási listát, meg a használt processzor felhozatalt

[link]

esetleg átbogarászol pár processzor tesztet a miben szerepel a mostani procid, meg a szóbajöhetők, aztán eldöntöd, hogy neked megéri-e.


Olyat ne válassz, amihez csak béta verziós bios van. A használtságtól ne félj. A processzorok jellemzően nem tönkremennek, hanem elavulnak.

2015. dec. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!