Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kijelzőn csíkok jelennek...

A kijelzőn csíkok jelennek meg. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az előző videó kártyám nem szuperál valami jól.Szeretném megtudni a probléma pontos okát.A kijelzőn függőleges zöld csíkok jelennek meg, végig szelve a kijelzőt.Az újratelepítés sem segített.Úgy kezdődött hogy játszottam mikor egy kép terítette be a monitort ami úgy nézett ki hogy egy réz színű háttér, és függőleges fekete vonalak nagyjából fél centikre egymástól.Miután egy régebbi videó kártya került ideiglenes megoldásként a gépbe, megjavult a probléma.Szerintetek mi lehet a gond?Tropára ment a videó kártya?Javítható, vagy dobhatom ki.

2015. nov. 28. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A minap olvastam, hogy videokártya vagy néha alaplap is okozhat ilyet.


Nekem is ilyen volt, hogy random fekete-fehér csíkok jelentek meg a képernyőn játék közben.


A problémát a videokártya rossz hűtése okozta, melynek következtében a NYÁK lapról a videokártya memóriája (VRAM)hegesztési pontjai közül 1-2 megadta magát, és elpattant. Ennek következtében a videokártya a memóriájából nem tudta rendesen kinyerni az adatokat. ezt a jelenséget artifact-nak nevezik.


A tied is ehhez hasonló lehet sztem.

2015. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ilyenkor kábel vagy vga. Ha ugyanazzal a kábellel jól ment a régi vga, akkor a jelenlegid haldoklik, kuka (v gari ha még van rá)
2015. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Óhh, ez sajnálatos :/ És ezt lehetséges orvosolni?Ha igen mennyi lenne a javítási költség?Vagy inkább néznem kéne egy újat?
2015. nov. 28. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!