Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Hogy állítsam be az...

Üdv! Hogy állítsam be az elsődleges videókártyát?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vásároltam egy HP 15-af102nh

(P5Q32EA) notebookot, melyben két videokártya van AMD R5 Graphics / M330. integrált 512mb, dedikált 2gb. Elméletileg a játéknak kellene kiválasztania, melyikre van szüksége, de mindig csak az 512-est használja, úgy meg csoda a 30 fps is, meg a félig betöltött textúrák . Pl: GTA 5 a grafikai beállításokban az 512-est mutatja , hogy használatban van.



2015. nov. 28. 12:47
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Föl van telepítve mind a két VGA -nak a drivere? Előbb az Intel utána az AMD volt telepítve? (mert ez sem mindegy).

Ha ezek elvileg megvannak, és mégsem kapcsol erősebb VGA -ra, mikor kéne, akkor az AMD Catalyst -ban be tudod állítani melyik program melyiket használja.

[link]

2015. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mind2 kártya AMD . És igen mind2 fel van telepítve.

A Catalyst megszűnt jött helyette a Crimson, ami meg egy "katyvasz"

2015. nov. 28. 13:04
 3/8 A kérdező kommentje:
2015. nov. 28. 13:09
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Azt még nem ismerem, túlságos új ahhoz.

Ha mind a kettő AMD, nem tudsz véletlenül beállítani valahol Crossfire módot az IGP és a diszkrét kártya között?

2015. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a Crossfire technológiát :/

A Biosban nincs lehetőségem az állításra, mert nem látom az Advanced fület, amit a többi gépen lehet látni.

2015. nov. 28. 13:16
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Nem Crossfire technológia, hanem dual graphics, csak az AMD szoftverében Crossfire néven volt régen.

A lényege hogy ilyenkor az IGP és a diszkrét kártya összedolgozik.

2015. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A HP oldaláról szedd a drivert, ne az AMD-jéről. Ott lesz olyan hogy választható grafikus rendszer konfigurálása
2015. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Töröltem a Crimsont a francba, s felraktam újra a Catalyst, a frissítéseket meg offoltam. most már minden megy gyönyörűen :D
2015. nov. 28. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!