Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen i3-as processzor kell...

Milyen i3-as processzor kell legalább a mai játékokhoz?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy 1150-es alapú processzorra lenne szükségem, ami jobb, mint a mostani (g3220), mivel az új játékokkal egyszerűen nem tudok játszani, stabilan futnak de néha mégis be-be akadnak és én ezt a processzor gyengeségének tudom be, a többi komponens: 2x4gb ram, gtx 660 ti. Viszont kb. csak maximum 40 ezer forint áll rendelkezésemre processzort cserélni és ennyiből egy i5 nem nagyon jön ki, ezért gondoltam az i3-asokra, szerintetek?

2015. nov. 28. 08:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
[link] ezzel szemzegetek egyébként.
2015. nov. 28. 08:30
 2/12 Trevor. ***** válasza:

Én nem vennék i3-at, szerintem nagyon nem éri meg.

Nekem G3420 procim volt, azt cseréltem le i5-4460-ra, nem bántam meg.

40K-ért garanciális i5: [link]

2015. nov. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
33%
Sajnos az a helyzet hogy i3-as processzorral nem igazán fogsz tudni futtatni mai játékokat. Legalább is arma 3, far cry 4, crysis 3 elég nagy gépigényű játékok. Ezekhez mind legalább 4 magos proci kellene, hogy élvezetesen játszhass. De még ott van a battlefield 4, ami szintén akadna szerintem, bár elég jól optimalizált játék.
2015. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vagy használtan i5, vagy újonnan i3 4170 vagy 4160.


Jelenleg a kis i3-as mindenre elég.. legalábbis egy olyan szintű videókártya mellett mint a tied. Nagyon ritkán van érdemi különbség játékok alatt egy i5-el szemben.


Ha tudsz gyűjteni inkább i5, mert az tényleg biztosabb lenne, de a Pentium és az i3 közötti különbség a gyakorlatban játékok alatt pont azt a gondot szüntetné meg, ami neked fennáll: megszűnne az akadozás. i5-el meg pláne.

2015. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

egy Haswell i3-assal nem akad semmi. Crysis 3, BF4, ARMA3, minden tökéletesen fut vele.

Tudom, mert nekem i3 van.

2015. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás, hogy akadnak a nagyobb CPU igényű játékok (a felsoroltak is ilyenek), de nem úgy futnak, mint egy i5-vel azaz ahhoz képest van fps drop. Persze sok játékban szépen szerepel egy i3 és egy kisebb középkategóriás kártyát is jól meghajt (750Ti, 950), d vannak esetek, ahol a 2 mag már kevés (ha nem is játszhatatlanul, de kimutathatóan kevesebbet nyújt) és ez a jövőben csak egyre inkább így lesz (hacsak a dx12 nem hoz csodát, amire mondják azt is, hogy a CPU overhead-t jelentősen csökkenti, de azt is, hogy sokkal hatékonyabb lesz több mag kihasználása is).
2015. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#3: Amiket felsoroltál azokkal mind tudok játszani med-highon, én inkább ilyenekre gondoltam, mint a Syndicate, Black Ops 3 meg a jövőre megjelenő játékok..
2015. nov. 28. 09:10
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 +1


i3 nak semmi ertelme ha pentium g t valtsz le


gyujtoges ha ujat akarsz

2015. nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 de nem erted hogy penzkidobas


hasznalt i3 t is kereshetnel talan 20-25ert garival is van (ha i3 hoz ragaszkodsz)


pentium g d is arulhatnad 10 ert csak elmegy igy uj i5 4460 ra lenne penz


amit emlitesz 4330 az csak IGP miatt dragabb szoval duplan penzkidobas


most sok a penzed vagy keves?


ha keves akkor i5 re ruhaz be valahogy, barhogy is


ha SOK a penzed akkor i3 ra es akkor mivel sok a penzed tok mindegy menyivel tobbet dobsz ki

(de az emlitett hasznalt i3 al sokat sporolhatnal ez esetben is na de neked SOK a penzed :D )

2015. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy kevés és a legolcsóbb i5-re sincsen pénzem, ezért gondoltam i3-ra..
2015. nov. 28. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!