Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha 60hz - s a monitorom,...

Rolrif84 kérdése:

Ha 60hz - s a monitorom, akkor van értelme játékban a 60 feletti fps számnak?

Figyelt kérdés
Szóval akkor 60 - nál többet nem jelenít meg akkor se?

2015. nov. 27. 20:08
 1/9 MGéza ***** válasza:
39%
Mivel másodpercenként 60-szor frissíti magát a monitor ebben az esetben, nem fogsz többet látni mint 60 képkockát de ne aggódj, az emberi szem fele ennyit se képes felfogni, szóval kb nagyzási hóbortnak tekintem részemről. Remélem nem sértődsz meg :)
2015. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Hogy ne látna többet az emberi szem?

2. Ha 120fps-ed van, akkor is sajnos ugyanúgy csak 60 képkockát fog megjeleníteni a monitorod másodpercenként, viszont mivel 60 extra képkocka került bele abba az egy másodpercbe, hiába csak 60, mivel minden második képkockát jelenít meg, ami a frissebb volt, így egy fokkal folyékonyabbnak tűnik a játékmenet. De semmi köze nincs ennek ahhoz, mint amit a 144Hz nyújt, csak jobb, mintha egyszerűen 60 lenne.

2015. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
MGéza, ne keverd azt, hogy hány fps-től látsz valamit körülbelül folyamatosnak azzal, hogy mennyit is bírsz felfogni.
2015. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
Nem keverem, arra céloztam hogy attól hogy több fps-e van, még nem fogja folyamatosabbnak látni a játékot. Tehát kb tök fölösleges. A filmek valamikor 24 képkocka/mp sebességgel mentek, mégsem panaszkodott senki hogy laggol a mozivászon :)
2015. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még 60 és 144 között is lehet látni a különbséget, próbáld csak ki magad.

De amúgy van teszt is: https://www.youtube.com/watch?v=a2IF9ZPwgDM

2015. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Lehet én vak vagyok de semmi érezhetőt nem láttam. De ne engem győzz meg, nem vitafórum, a kérdésre válaszolj. Köszönöm.
2015. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mindig fogsz észre venni különbséget mivel minél több az fps annál kisebb az inputlag. tehát az én szemem is érzékeli. más az hogy 24-5 fps-el megy egy videó .manapság már nem véletlen youtubon is lehet 60 fps-el nézni de lesz majd az 120 is pár éven belül .
2015. nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre már válaszoltak, a butaságot viszont jobb tisztázni, mielőtt a kérdezőben az is megragad.
2015. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Mentek a zöldek.
2015. nov. 28. 06:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!