Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ismertek ilyen billentyűzeteket?

Ismertek ilyen billentyűzeteket?

Figyelt kérdés

Új billentyűzetet vennék, ami:


- Játékra lenne (főként)

- Normál méretű billentyűzet

- Magyar kiosztású

- LED háttér világításos

- Strapabíró (nem kopnak le a gombok, nem nyekereg, nem akadnak a gombjai)

- Nem laposak a gombjai (nem laptop féle gombok)

- Maximum 15.000 Ft


Ha ismertek ilyen billentyűzetet, légyszi másoljátok be a nevüket. Ha netán ilyen billentyűzetetek van, véleményt is szívesen olvasnék! :)



2015. nov. 25. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nincs értelme 15-ért venni, mert pont annyit tudnak, mint egy 3ezer ft-os membrános. A cherry kapcsolós mechanikus billentyűzetek meg 25-nél kezdődnek.

A 15ezres sajnos pont a pénzkidobás kategória, egy membrános szarért fizetsz tripla árat.

2015. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ilyen állat nemigen létezik.


A hét feltételedből bármelyiket négyet választhatod.

2015. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#1 Attól, hogy most a Cherry kapcsolós a divat "gamer" körökben, a membrános kicsit sem szar.
2015. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
#3: Csak éppen nem ér 5ezernél többet, még háttérvilágítással együtt sem.
2015. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#

Ez marhaság.


Szerinted mégis mitől lettek "szarok" mondjuk a G sorozatú Logitech membrános billentyűzetek?


Megmondom én. Attól, hogy elkezdték hypolni a mechanikust. Pedig mondjuk egy G19-es nem lett rosszabb.

2015. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BM-Striker ***** válasza:

#3


Egy mechanikus billentyűzet általánosan jobb, mit egy membrános, és megéri felárat, míg egy drága membrános nem mindig éri meg az árát.


Membránosokból nem feltétnéül a drágább a jobb.


Én pl. a Dell L100-at sokkal jobbnak találtam, mint a drága "gamer" billentyűzeteket.

2015. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Én azt mondom, hogyha normálisan használod a billentyűt, és nem azt, hogy egyből ráb*szod a kezed, hanem szépen ráteszed akkor nem kell mechanikus, na meg kellene a ráknak, semmire se kellene, hát aki "véletlen" megnyom valami másik gombot mint amit szeretett volna, hát azzal nem tudom mi van, annak maradni kellene egy kicsit a vakon gépelés tudományánál.


Egy Logitech K350-es membrános billentyűm van, nem is tudom..... kb 6 éve? És semmi baja nincs, csak azokat a billentyűket nyomom le amiket akarok, mert normális ember ha tudja, hogy melyik gomb hol van akkor egy kicsit használja az eszét is, és szépen csúsztatja rajta a kezét, amíg el nem éri a szélét, tessék máris nem nyomsz le másik gombot, és még inkább rögzül benned a gombnak a "lelőhelye".


De volt amikor egy 1500 forintos Acme billentyűm volt, hát az is bőven elég volt, esetleg a média gombok amiket hiányoltam, de hát az legyen a legkisebb probléma, azon kívül semmi.


Szóval nem értem, hogy kik azok akiknek tényleg őszintén kell a mechanikus billentyű.


Amúgy kérdező, a legjobb az lenne, ha elmennél egy számtech boltba (már ha van rá lehetőség), és bár billentyűt kipróbálsz, hogy tudsz rajta gépelni, és a neked fontos gombokat hogy tudod rajta lenyomogatni, persze mondod a kritériumokat, hogy van-e egyáltalán ilyen árban nekik bármi is.

2015. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szóval nem értem, hogy kik azok akiknek tényleg őszintén kell a mechanikus billentyű."


Például annak, aki napi 8 órát dolgozik rajta.

2015. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

7-es, azért, mert te nem látod az előnyét, az nnem jelenti azt, hogy nincs előnye. Próbálj ki egyszer több órán át folyamatosan mechanikuson gépelni, és próbálj visszatérni egy membránoshoz. Ég és föld a különbség.


Kérdezőnek: tényleg jobban járnál, ha még spórolnál, és vennél egy mechanikus billentyűzetet. Ha nagyon sürgős, bármelyik 2-3000Ft-os billentyűzet ugyanolyan jó, mint a 10-15000Ft-osok.

2015. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Napi 6 órán át csak a billentyűzettel foglalkozok írás és egyéb ilyen szempontjából, na meg mivel a mechanikushoz "erőt kell kifejteni" hogy lenyomd, szerint sokkal inkább fárasztó, míg a membránosra, épp hogy rálehelsz és lenyomtad, persze most függ attól is, mennyire van elgatyásodva a membrános is, hogy már a kézrátételtől is benyomódik-e vagy se.


De az a legjobb, ha a rátételtől nem nyomódik be, de nem is kell erőlködni ahhoz, hogy lenyomd.


Na meg amióta megvan a billentyűzet azóta egyre inkább nőt a kihasználtsága és a membránnak még semmi baja, olyan erős amilyennek lennie kell.



Na mindegy én még mindig ehhez tartom magam javaslat terén ami a legtisztább és legjobb megoldás eddig:


"Amúgy kérdező, a legjobb az lenne, ha elmennél egy számtech boltba (már ha van rá lehetőség), és bár billentyűt kipróbálsz, hogy tudsz rajta gépelni, és a neked fontos gombokat hogy tudod rajta lenyomogatni, persze mondod a kritériumokat, hogy van-e egyáltalán ilyen árban nekik bármi is."

2015. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!