Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5ös proci mennyire dobná meg...

I5ös proci mennyire dobná meg a gép teljesítményét?

Figyelt kérdés

Atx-es alaplap, támogatja az i3,i5 sorozatú processzorokat, az alaplapon Integrált hdmi dvi is van, és ilyen Vga gyorsító procikat fogad be, tehát 1150-es tipusuakat.

Most egy 3,4 ghz sima 2 magos dual procival működik, szépen viszi az alaplapi videó a Hd filmeket, viszont egy 1 gigás Pci videókártyát használok hogy normálisan tudjak játszani is. A Ram 4 giga 1600mhz.

Most az a kérdés hogy ha vennék egy i5-ös 4 magos procit mennyivel dobná meg a videót ? még ha Pci-os kártya is van benne ? vagy érdemes lenne nagyobb videókártyát is venni ? mondjuk nem hinném hogy az alaplapi videó vinné a játékokat. Egyik informatikus ismerősöm azt mondta, hogy az alaplapi kártya akkor az igazi ha valami 4 magos procival működik.


2015. nov. 25. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Írd ki az alkatrészeid pontos típusait.


ház/táp/alaplap/proci/memória/videókártya/vinyó/ssd/vga/monitor/egyéb.


Aztán meg lehet mondani, merre fejlessz. Írd meg a fejlesztésre szánt keretet is.

2015. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BM-Striker ***** válasza:

Videokárta pontos típusa?

Processzor pontos típusa? (Pentium G3450 vagy i3-4130)



Játéknál erősebb videokártya jobban számít, mint egy erős processzor.

2015. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az Alaplap [link]


Gigabyte H81M-HD3


a Proci: CPU #1 Intel(R) Pentium(R) CPU G3450 @ 3.40GHz, 3392 MHz

Az alaplapi videóra annyit ír hogy: Intel(R) HD Graphics

a Pci-os kártya NVIDIA GeForce GT 640.


De egy ilyen nagyobb Procinak mi kell, Elég általába a gyári hűtése amit adnak ? Illetve milyen táp kellene hozzá ? ami most van asszem az 340watt. De Ismerősöm mondta hogy ezeknél a Mikro alaplapos gépeknél úgy oldják meg hogy kevesebb legyen az áramfelvételük, meg hogy látott már olyan gépet hogy erős hardverek voltak de mégis simán vitte egy ilyen kisebb táp

2015. nov. 25. 12:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Minőségi 350W táp elég, pl. Super Flower 350W 12,2E pcx-en. (26A 12V-on, azaz 312W, az mennyit tud? Gyanítom sokkal kevesebbet)


(A procid az egy rossz választás volt, ha nem volt pénzed jobbra, inkább G1840et vettél volna, az órajelbe kevesebb észre se vennéd viszont sokkal kevesebbet buksz cserénél.)


CPU amit vennék a helyedben az egy i3-4170 33,6E pcx-en (biost frissíts mielőtt berakod).


Legkisebb VGA pedig egy MSI GTX750Ti 2gb kártya legyen, amit veszel, 37,6E pcx-en.


Nem árt egy alsótápos normális ház, Raijintek Arcadia fehér 8,4E pcx-en, ha esetleg valami gagyi van most.


Pénteken lesz valami akció npcx-en, akkor rendelném a helyedben a dolgokat.

2015. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem. Hát ezt a gépet nemrég raktam össze, a procira is akkor épp annyi pénz volt. a Gépházat is úgy vettem hogy egy ritka darab, legalább is alig láttam neten belőle, jól is néz ki, kicsi, van benne elég hely. A videókártya az előző gépből maradt vissza, így arra nem kellett még költenem.

Viszont az i3 procin én is elgondolkoztam, a mostanit meg megpróbálom beszámittatni, hátha kapok érte. De az a tapasztalatom, elég gyors, én nem tapasztalok semmi negativat vele, win 7 alatt azonnal betölti a programokat hogy megnyitom, na meg egyszerre több dolgot töltök vagy futtatok több programot párhuzamosan, azért érezni hogy van ereje mert meg se kottyan neki, nincs befagyás max egy kicsit tölt de utána gyorsan előhozza amit kell, Játéknál meg a Battlefield 3 az is elég szépen bejön , oké néha belaggol de nem zavarja a játékot. szépen bejön.

Csak azért gondolkoztam ezen a proci cserén mert érdekelne egy ilyen "csúcsteljesítményü processzor működése. Haveromnak van egy fullos gépe i5 procival, mutatott játékot hát néztem.. olyan furának tünt az egész mintha teljesen más lenne, máshogy működne.. úgy értem sokkal életszerűbb a játék

2015. nov. 25. 14:35
 6/9 BM-Striker ***** válasza:

#5


Valósínűleg neki nem GT640 volt.



Egy jobb VGA többet számítana, és RAM-ból is viszonylag kevés a 4gb.

2015. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit #4ben írtam, i3+gtx750Ti, vedd nyugodtan, az már szépen fogja vinni a játékokat. Vagy még jobb VGA R7 370 44E-ért vagy GTX950 51E-ért max.
2015. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hmm ez a gt640 Nemrossz! és nem is annyira drága. mi ez a megnevezés rajta ? Ultra Durable 2. az alaplapomon is ez van.
2015. nov. 26. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit írtam VGA 3x erősebb, de ha meg vagy elégedve, oké! Vegyél hozzá i5-öt! De ha ilyen jól értesz hozzá, inkább tanácsolnod kéne nem kérdezni!
2015. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!