Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vennék egy i7 6700k procit,...

CsontosLacika kérdése:

Vennék egy i7 6700k procit, szerintetek megérné már azt a pár ezret rátenni és egy i7 5930k-t venni?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 2 videókártyás rendszerhez, mondjuk 2db gtx980ti-hez elég lenne a 6700k? Vagy azt a pár ezret rátegyem még?
2015. nov. 20. 05:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Te mit gondolsz?
2015. nov. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez két külön kategória. Először is tisztázzuk: miért kell neked a két 980Ti? Értem, hogy 4K, de nem lenne jobb megvárni, hogy jövőre jöjjön a HBM2? Csak játékra jobb választás a 6700k IGP miatt (későbbiekben, heterogén multiadapter), viszont a pci-lane-ek miatt (20 vs 40) jobb az 5930k, mert 6700k mellett csak 8x-ben futnának, arról nem is beszélve, hogy ha más PCI-E eszközt használsz, pl. SSD, akkor még tovább ront a helyzeten... Szóval, ha mindenképpen kétkártyás rendszert akarsz, érdemes az 5930k-t.
2015. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A videókártya csak példa volt, de szép álom :) A célom az lenne, egy 144Hrz-s monitoron full hd-ben fusson maxon minden mai játék. Az az igazság, hogy nem mindent értettem amit írtál, sajnos ennyire nem vagyok benne a témában, sok véleményt, hozzászólást olvastam mindkét processzorról és az 5930k-t találtam én is alkalmasabbnak 2 kártyához. Mivel mint írtam, volt pár dolog amit nem értettem, ezért is írtam ki a kérdést, hogy meghallgassak tőlem jobban hozzáértőket is. Amit nem értek, megválaszolnád nekem légyszi? Mire jók és mit csinálnak?

HBM2

IGP

pci-lane-ek miatt (20 vs 40)

6700k mellett csak 8x-ben


Szívesen meghallgatok más véleményeket is, megerősítéseket is. Egy olyan gépet szeretnék, amihez évekig nem kéne hozzányúlni. Jelenleg persze nincs rá ennyi, ez még majd a jövő. Egyébként ez a cikk az alapja az elképzelésemnek:

[link]

2015. nov. 20. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit butítva a processzor határozza meg, hogy hány sávon tud kommunikálni a többi komponenssel. Vegyük példának az i7-7600k-t, aminek ez 20. Egy (modern) videokártya PCI-e 2/3.0-n x16 sebességen éri el a megadott adatátvitelét. Mivel 20 lane-ből így 16 el van foglalva, már csak 4 maradt, és mivel másik videokártya mellette már nem férne el ebben így, redukálódik a sebességük x8-ra, így 8+8, 16 lesz. Ha beszerzel hozzá egy kiegészítő kártyát, esetleg egy PCI-E SSD-t? Gratulálok, sikerült, bár rezeg a léc, mivel egy Intel 750 is pl. x4-en kommunikál, tehát az pont 20.


Persze, jogosan merül fel a kérdés: és mennyivel rosszabb az x8 mint az x16? Nem sokkal, de ha összeteszünk két kártyát x8-x8 és x16-x16 módban is, akkor látni lehet, hogy 10-15%-al rosszabbul teljesítenek. És azért az soknak mondható egy high-end kártyánál.


HBM az, ami váltotta a GGDR5-öt, viszont erős limitekbe ütközött (pl. 4GB a max mérete), azonban nagyon ígéretes. Ezt fejlesztik/fejlesztették tovább és jövő év második-harmadik negyedévében jönnek is a kártyák. Nem túlzás, ha azt mondom, hogy egy high-end, 980Ti/Fury X váltó HBM2-es kártya le fogja gyalulni a 980Ti SLI-t.


IGP az az integrált grafikus processzor (AMD-knél APU-nak szokás nevezni), jelenleg a Skylake-ekben (6xxx) a legfejlettebb. Csalóka egy picit, de technológia és a sebesség nem feltétlenül függ össze. A Broadwellekben (5xxx) az IGP több fps-t produkál játékok alatt, mint akár a Haswell, akár a Skylake, hozza már-már egy GT 750 szintjét is, viszont buta. A Skylake-ben található IGP annyira fejlett, hogy DirectX12-re több támogatást nyújt, mint bármelyik jelenlegi Nvidia vagy AMD videokártya, és ennek akkor lesz szerepe, ha jönnek a Dx12-es alkalmazások, és állva fogja hagyni a régebbi IGP-ket. A heterogén multiadapter pedig lehetővé teszi, hogy az IGP ne kapcsoljon ki, ha dedikált videokártya is van a rendszerben, hanem pont ellenkezőleg, besegítsen a számításba, ezzel akár jelentős sebességnövekedést elérve.


És ugye akkor meg is érkeztünk:

-5930k-ban nincs IGP, úgy általában semmilyen, de 40 lane miatt nagyobb teljesítményre képes benne két videokártya

-6700k-ban van IGP, de 2 kártya már lassabb lesz


Őszintén megmondom, hogy ha olyan kompetitív játékokról van szó, mint pl. CSGO, BF4, DOTA, stb., egy 980Ti bőségesen elegendő, sőt, sok is. De ha pl. ilyeneket, mint pl. Witcher 3 ultrán akarsz futtatni fix 144 fps-sel, hogy ki legyen használva a monitor és ne legyen tearing, hát... szerintem pénzkidobás 1080p-re.

2015. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szia, köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segítettél, sehol nem találtam volna meg így leírva ezeket. Jelenleg egy gtx970 kártya van, az még úgy magában marad is egy darabig, most a házat és a proci hűtőt veszem meg, decemberben a memóriát, a proci, alaplap meg január-februárra marad majd. A videókártyával meg várok még, egyenlőre elég ami van. Leginkább dotázok, ha mással játszom, akkor azt max addig, amíg singlet végig tolom.
2015. nov. 21. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!