Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATX Alaplapot vegyek vagy mATX?

Telepata kérdése:

ATX Alaplapot vegyek vagy mATX?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy az ATX nagyobb mint a mATX ,de kérdezem én aki(PC vásárlás előtt,minden ezres számít) fontos nekem az,hogy kicsit nagyobb legyen a lap és jobban el férnek a dolgok vagy,jobb a szellőzés ilyesmi? jelentős különbség van a 2 formátum közt ?


Mert nekem nagy szükségleteim nincsenek mert ami kell nekem az rajt van ezen is:Asrock B85M-HDS 15K

[link]

PCI-E x16 3.0 csatlakozó: 1 (GTX750Ti-nek)

USB 3.0 kimenet: 2

Memória foglalatok száma: 2 (16GB nekem bőven elég)


Ez meg az ATX amit kinéztem: Asrock B85 PRO4 20K


5K különbség van,de nem tudom megéri e!


Ja és megjegyezném,nem én szerelném össze a gépet hanem helyben ahonnan rendelem PCX-nél,szóval arra sem lenne gondom.(Igaz a GTX-et majd csak 1 hónap mulva rendelem meg hozzá,de ha 16x3.0 csatlakozó felület van akkor elvileg el is fér bent kényelmesen nem ? remélem r9 is mert későbbiekben tervezve van bele!

Köszi!



2015. nov. 11. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez majd segít, olvasd el! A kérdésedre a válasz is bent van.

[link]

2015. nov. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi,hát ebből azt szűrtem le,hogy tök mindegy ATX vagy mATX !

Mi az a SLI/CFX ? gamer pc-nél említette !

2015. nov. 11. 00:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja meg van már ez a több VGA megoldás engem nem érint !
2015. nov. 11. 00:54
 4/7 anonim ***** válasza:
ATX-nél több a bővítési lehetőség és a nagyobb felülete miatt a hűtése is nyilvánvalóan lényegesen jobb, azaz hosszútávon megbízhatóbb (de ez csak akkor számít, ha a háznak rossz a szellőzése). Nem utolsósorban kényelmesebben el lehet férni.
2015. nov. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En 4 memoriaslotos mATXet vettem ATX hazba. Nem bantam meg, 1db hosszu vga rafer, toronyhutot is elbirja.


Ezen batran lehet sporolni. (En a gephazon sporolast bantam meg.)

2015. nov. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Igaz a GTX-et majd csak 1 hónap mulva rendelem meg hozzá,de ha 16x3.0 csatlakozó felület van akkor elvileg el is fér bent kényelmesen nem ?"


Fizikailag ugyanakkora az összes pci-e 16x csatlakozó, a kártya fizikai méretét csak a gépháznál kell figyelembe venni.


Az m jelölés az ATX előtt pedig csak arra utal, hogy kicsi(micro), tudásban nem feltétlenül van eltérés - ebben az esetben viszont nem csak ennyi a különbség, már a 4 memória slot miatt megéri a felárat szvsz. Arra viszont figyelj oda, hogy az olcsóbb lapnak 24+4 es tápcsatlakozó kell, a másiknak meg 24+8.

2015. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
24+8 24+4 mi a külömbség ? mert nekem a laphoz 24+8 ír,de a táp amit akarok rendelni 24+4 , akkor az nem is jó ?
2015. nov. 11. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!