Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a hdd a gép?

Miért nem ismeri fel a hdd a gép?

Figyelt kérdés

Most vettem egy seagate st500dm002 500gb-os sata 3-as hdd-t a harvderaprón. (Sentinel szerint nincs baja) Az a probléma hogy a sajátgép nem látja csak a sentinel és a bios. (Az eszközkezelőben 3 meghajtót mutat és az egyik Intel Raid 1 Volume néven fut.)

Elvileg valahogy ki kéne kapcsolni a raid-t de azt nem tudom hogy kell. Tudnátok segíteni? :)



2015. nov. 10. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a sentinel látja akkor annak mennie kell. Sajátgépen jobb klikk és kezelés, ami bejön ablak ott a lemezkezelőt kell választanod. Ha ott látod, akkor jobb klikk és hozd létre a partíciót.
2015. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Telepítsd újra a windows-t, partícionáld be a hdd-t, és már ok is.
2015. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehogy újrarakd, ha rendben van a gép akkor teljesen felesleges. Én írtam elsőként a windows lemezkezelőt, gyakorlatilag ugyanazokat a dolgokat lehet benne csinálni mint egy telepítő partícionálásnál.
2015. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Öt nem látja már próbáltam csak egy 160 gb os lemezt ami Intel raid 1 volumene néven fut.
2015. nov. 11. 06:25
 5/5 MGéza ***** válasza:

Valami beállítás el van rontva, lehet bios szinten. Nézd végig a hdd listát, ha be van kapcsolva valamelyiknél a raid, akkor tiltsd le. Esetleg dugd át másik sata portba a winyot, hátha az segít.

Itt egy alapszintű bios segédlet is, hátha ennek is hasznát látod:

[link]

2015. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!