Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyiért tudnám ezt a hibás...

Mennyiért tudnám ezt a hibás laptopot eladni?

Figyelt kérdés

A laptop adatai, hibája.

Acer E571

Core i3 2.1 ghz

4GB DDR3

HD3000

500GB HDD

Volt már szerelőnél, alaplap hibás, viszont a memória, HDD, a proci, kijelző stb. ép.Így ebben az állapotban mennyit lehet érte kérni, vagy olcsón hogy lehetne megjavíttatni, esetleg magam csinálhatom a szerelést, pl ebayról olcsón beszerezhető ilyesmi, érdemes?


2015. nov. 5. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alaplapot ha tudsz rendelni megpróbálhatod. A neten keress rá a szerelés bemutatására, lehet találsz. A service manual.pdf-ben is találsz leírást. Ha találsz videót az alapján elég jól el tudsz menni, csak nagyon oda kell figyelni!
2015. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi lenne az alaplap, még ott az esély, hogy nem sikerül mégsem, esetleg a proci is rossz, vagy a RAM is. De, ha nem drága, izgalmas is lehet a dolog.
2015. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2015. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy 15k-ért tudok bele rendelni, annál most nincs több pénzem, viszont a laptopot használnám továbbra is. A szerviz egyébként 45k-ért!!! javította volna meg, a gép nem ér sokkal többet, de én is megtudom csinálni sokkal olcsóbban, miért ne.
2015. nov. 5. 20:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem értem egyébként a szervizek hozzáállását sem, Miért vállalják ilyen drágán, de hát a "vegyél újat" címszó itt is érvényesül.
2015. nov. 5. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is szétszedtem és összeraktam a laptopom meglepetésemre.


De mindent írni, akár fotózni, mert elég felcserélni két csavart és már meg is nyomott valamit, aztán KO. (egységenként kis tartókba csavart pl)

Egy másik gépen közben nézheted a letöltött videót, és a szerelési pdf-et, én így csináltam. Azóta többször is szétszedtem, és másét is. Szóval én bevállalnám.

2015. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megrendelés, rezsi óradíj, és sok laptop van, emelkedtek az árak...meg kis lehúzás.
2015. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tengor ***** válasza:

Ebayen 80$ körül van az alaplap, ez kb 23 ezer Ft. Erre jön az áfa, és lesz belőle 30 ezer Ft. A dolgozó a hónap egy adott napján szeretne fizetést kapni, a műhely tulaja szeretne bérleti díjat kapni, az áram, gáz (hő), víz szolgáltató küldi a számlát, jah és majd elfelejtettem: a vállalkozó felesége is kéri hó elején a számlát a rezsire.

Aztán erre még rájön, hogy a szerviz nem igazán rendelhet e-bayről csak úgy, egy eladói hálózaton keresztül kell rendelnie, ahol szintén emberek dolgoznak, akik fizetést szeretnének, és rezsijük van és hasonló.

Aztán meg ott van a garancia. Neked nem kell azon aggódni, hogy megkarcolják az alaplapot egy óvatlan csavarhúzó mozdulattal és tönkreteszik a lapot. Ezt majd a cég elszámolja, neked a működő lapot kell fizetni.

Ezért kérnek 45-öt a cseréért.

2015. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30 ezerért mát nincs értelme. Ha tényleg 15 akkor próbálkozz.
2015. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú, akkor ha az alkatrészeket adogatom el, vagy akkor már jobb egybe eladni? Egyébként 25k-t kérnék érte. Ez sok?
2015. nov. 5. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!