Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?...

Mi lehet a baja a gépemnek? Nem tud bootolni (Leírásban) Valakinek valami szakértői vélemény?

Figyelt kérdés

Van egy Acer Aspire E1-571G Laptop-om ami már majdnem 2,5 éves, nagyjából 2-3 hónapja áll fenn az eset, ami a következő.

A laptopot be akartam kapcsolni azonban teljes bootlop volt, valami olyasmi szöveget adott ki hogy No bootable device.... Annyit tudtam csak csinálni a géppek, hogy a Bios-ba beléptem. Úgy tudtam életre kelteni, hogy Boot mód-nál az UEFI ről átkapcsoltam LEGACY-ra innen volt egy kikapcsolás, egy akkumulátor kivétel/berakás, Bios --> és LEGACY-ról vissza UEFI-re. Ezek után a gép bekapcsol. Nem tudom hogy mi okozhatja ezt a bajt. Úgy vettem észre hogy talán a Windows 10 lehet a hiba oka mert 8.1-nél nem csinálta. Azonban a W10 elején sem voltak vele ilyen bajok. ( a gépen jogtiszta windows van)

Már volt egyszer szervízbe ahol bios-t frissítettek rajt és a wifi drivert, de mondanom sem kell hogy ez sem javított a helyzeten max csak 1-2 hétig.

Ha valaki tud rá megoldást, kérem segítsen, előre is köszönöm!


2015. nov. 3. 14:05
 1/5 Tengor ***** válasza:
Alaplap hibának tűnik, ha a bios hibáját a frissítés kizárja.
2015. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szervíz lapon BIOS és Wifi driver ( mert a szervíz előtt a wifi driver is elszállt és azt is csak érdekes módón lehetett újra előcsalni) szóval egy bios-t én is tudtam volna rajta frissíteni, mert értek én is hozzá, csak nem tudomtam hogy ez a baja. De akkor előreláthatólag egy WIN8.1 se oldaná meg gondolom , mert hát az alaplap az akkor is az marad....
2015. nov. 3. 14:37
 3/5 Tengor ***** válasza:
A bootolás ezen részénél az oprendszer még nem igazán játszik, így 99%, hogy a Win8.1-el is ugyan ezek a tüneteid lennének (ezt erősíti, hogy a leírásod szerint a Win 10-el is működött egy ideig)
2015. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tengor ***** válasza:
Esetleg a HDD-t még meg lehetne nézni másik gépben, hogy ott hibátlanul megy-e.
2015. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És HDD-t egy szektor vizsgálattal tudnám leellenőrzi? Ha igen ezt hogyan? Azóta amúgy már a HDD volt formázva 2-3 alkalommal és az hibamentesen lefutott.
2015. nov. 3. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!