Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen a vízhűtés?

Milyen a vízhűtés?

Figyelt kérdés
Miért jobb a vízhűtés mint a léghűtés? A legolcsóbb vízhűtés is ér valamit? Egyáltálan mi köze van a vízhez?Egy minőségi léghűtő kb. 10 k . Ezzel szemben én a legolcsóbb vízhűtés 20k értékben találtam. Megéri?

2015. nov. 3. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Vizhutes akkor eri meg, amikor magadnak csinalod es az egesz gepet osszevizezed. Az ara ekkor 100k korul mozog, cserebe csendes es durvan tuningolhato gepet kapsz.


Ez alatt csak poenbol letezik a vizhutes kategoria.

2015. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát 100 k alatti vízhűtésnél többet ér a 10 vagy 20 k-s léghűtés?
2015. nov. 3. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2015. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjk a rajintek triton egyedüliként megfontolandó, hozza egy jobb léghűtés szintjét és az ára is baráti (22000+).

De ha nem muszáj, ne vizezz az elektronika közelében.

2015. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat!
2015. nov. 3. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 150-200 az a 100, ha valaki jó vizet szeretne, nem csak gányolást. Az AIO hűtéseknek az a hátrányuk, aminek előnynek kellene lenniük, mert a vízhűtésnek két lényeges alappillére van: egyrészt halk, másrészt pedig jól hűt. A kompakt vízhűtéseken viszont nem csak a ventilátor hangos, hanem sokszor a pumpa is, valamint a csövek keresztmetszetéből és a megmozgatott víz mennyiségéből adódóan a hűtési teljesítményük sem annyira kiemelkedő. A Triton már majdnem egy átmenetet képez, hiszen ott nem ordít a pumpa, csak a ventilátorokat kell lecserélni, viszont nem várható el tőle sem, hogy évekig problémamentesen üzemeljen.


Egy jó vízhűtés több ponton biztosított, minőségi alapanyagokból áll, hogy minimalizálva legyen a szivárgás esélye, valamint akár több leeresztő csap is van rajta, hogy cserélni lehessen a folyadékot benne. Ezen kívül mivel vastag, sűrűn lamellázott radiátorokról van szó, szükséges a sok, erős ventilátor (statikus nyomás>fordulatszám), amik természetesen több levegőt mozgatnak meg, hangosabbak is. És akkor lehet gondolkodni azon, hogy mit akar az ember: hangos rendszert, ami jól működik, vagy halkat, ami drága. A push, a pull, valamint és a push-pull között elenyésző a különbség, annyira minimális, hogy kár vele számolni, mert felfogható mérési hibaként is, a nagy különbség viszont az, hogy a push-pull rendszerekben (egyik ventilátor szív, másik tol) járathatóak a ventilátorok fele akkora sebességgel ahhoz, hogy ugyanazt a teljesítményt érjék el. Ez azt jelenti, hogy míg alapesetben valaki 3 14cm-es ventilátort szerel fel a bordára, ő csendet akar, ezért 6 kerül rá. Ha két borda is van a hőleadás miatt, egy a processzor felől, egy pedig a videokártya után, akkor az már 12 ventilátor, és még nem esett szó a ház többi szellőztetőjéről.


Szóval extrém esettel számolva, mikor valakinek van egy szép nagy háza (pl. Caselabs SMA8, Corsair 900D) ez önmagában 14 ventilátor, tehát csak arra, hogy a gép csendes legyen, ne csak effektív már önmagában el lett puszizva 75-77e forint. Akkor még ott vannak a cpu és gpu blokkok, egy erős, de szabályozott pumpa, kábelek...


De mit kap cserébe az illető? Egy olyan gépet, aminek tényleg 0 zaja van, és léghűtéshez szinte nem is hasonlítható. Processzor mondjuk 5GHz-re húzva 79 fok helyett 55-60, húzott videokártyÁK 85-90 fok helyett 50. Ez már vízhűtés, ez már valami.


Azok a bolti aranyosságok 22-35e forintért arra jók, hogy elmondhatja bárki, hogy neki vízhűtése van. Semmi másra.

2015. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
No meg 35k-ból már egy hatalmas, passzív hűtésű bordát is be lehet szerelni a procira... ha csak a zaj a lényeg :)
2015. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!