Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort javasoltok?

CsontosLacika kérdése:

Milyen processzort javasoltok?

Figyelt kérdés

sziasztok


Adott egy asus gtx 970. Azt olvastam, hogy majd a dx12 tud akár radeon-os és nvidia-s kártyát is egyszerre kezelni. Majd egy gtx 980-al szeretném együtt használni a jelenlegit. A terv az volt, hogy egy i7 6700k-t veszek, viszont sehol sem lehet kapni. Az elmúlt hónapban csak 6 webshop-ban érdeklődtem és mindenhonnan azt az e-mailt kaptam, hogy jelenleg nincs és nem is tudják beszerezni. Az egyik oldalon egy staff ezt írta: Sajnos nem sok remény van hogy érkezzen akár 1db is, nem tudom valaki látott-e már ilyet itthon, de beszállítók szerint Európa szinten hiánycikk.

A kérdésem az, hogy milyen processzort ajánlanátok egy gtx 980 és egy gtx 970-hez?

Én egy i7 5820k-ra gondoltam. Hasonló árkategóriára gondoltam. Olyan 120-ig max.

A terv egyszer az lesz, hogy mondjuk egy metro: last light redux-ban tudja tartani a gép full hd-n full beállításokkal a 144fps-t.


2015. nov. 1. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek?
2015. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az sem biztos, hogy a dx12-re ráfeküdnek a fejlesztők. Ha nem, akkor a hyperthreading kb felesleges lesz, ezért bőven elég egy i5-6600k, csak az árából erősebb hűtést és jobb alaplapot veszel, amivel akár több sajtolható ki, mint egy i7-ből.
2015. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Intel Core i7-4790K simán kihajtaná a két gpu-t. Jól meghúzva meg főleg. Én azt raknák melléjük.
2015. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

haha együtt használni a 970-t és 980-t...

sok sikert hozzá.


még ha egyszer sikerülne is,akkor a 240-250 ezer összértékű kártyáid legjobb esetben felérnének egy 200 ezres 980Ti-hez vagy R9 Fury-hoz.

2015. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
intel core i7
2015. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért, hogy egy 144Hrz-s monitoron tudjak játszani full hd-ban full grafikán :)


Igazából ha már ennyit rá fogok költeni a gépre és a dx12 is úgy fog menni, ahogy azt olvastam, akkor most azt a 40-50 ezret ráfordítom, hogy 980 ti-t vegyek. A 970 az már adott, csak akkor társítanám majd, ha megéri.


Köszönöm a tanácsokat, javaslatokat, egyenlőre i7-ben gondolkodom, annyi a bajom csak, hogy most utánanéztem és az i7 5820k-hoz kicsit drágábbak a alaplapok, meg azt nem is igazán használnám ki, jobb lenne szerintem a 6700k, de sajnos egyenlőre semmi hír róla :(


Így most még nem tudom, hogy belevágjak az 5820k-s projektbe vagy megvárjam a 6700k-t. Vagy esetleg lentebb adjak egy sima 6700-ra, mert az kapható.

2015. nov. 3. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy biztosra mész és veszel i7-5960x-et.
2015. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!