Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort vegyek játékra...

Milyen monitort vegyek játékra + RAM kérdés?

Figyelt kérdés

Konfigom:I5-2500,GTX 670 2GB.

Jelenleg monitorom 18,5 inches, max felbontása 1366x768.

Elég erős a kártyám Full HD-hoz? Ha igen, milyen monitort ajánlanátok? (21-23 közöttire gondoltam)


Másik kérdésem: Utóbbi 1 évben 4+2GB DDR3 ramom volt. A két GB-osat eladtam, milyet vegyek a meglévő 4-eshez? Alapból vennék még 1 4gb-osat, hogy 2x4 legyen, de most néztem, hogy milyen olcsó a 8 GB ram (12k, tavaly ilyenkor a 4 GB volt 10k). Megérné a 2 slotomba 4+4 helyett 4+8-at tenni?


2015. nov. 1. 20:32
 1/3 Trevor. ***** válasza:

Mivel dvga mellett nem olyan fontos a dual channel, ezért inkább +8GB ram és így lesz 12GB.

Monitort mennyiért vennél?

Elég erős Full HD-hez persze, egy ilyen pl. megfelelne:

[link]

2015. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Monitornál az a lényeg,hogy VA vagy IPS paneles legyen (ne TN!),rendelkezzen legalább 1 digitális bemenettel (DVI-D/HDMI/DisplayPort) és ha egy mód van rá,akkor 5ms válaszidővel rendelkezzen.


(nagyvonalakban)


Ha pedig 2 slotos az alaplap,akkor mindenképp a 8+4 GB-os felállás mellett döntenék,mert a 2x4GB ideje hamarosan lejár.

2015. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Másodikhoz:

A digitális bemenetre tényleg figyelj, még ha nem is látnál különbséget, ma már elég alap.


Másként nem is vitáznék az IPSel, tényleg jobb, de mivel kifejezetten játék szerepel a kérdésben, miért ne lehetne TN? (ócóbb is ugye, még LEDes backlighttal is, ha nem vagyok lemaradva nagyon)


Kérdezőnek: a monitor "válaszideje" kicsit becsapós, inkább a kép elmosódását befolyásolja, mint a késleltetést (ha összeadjuk a mindenféle lag-ot, network lag, input lag, display lag, neurális lag :D stb., az a 2-8 ms már sehol sincs)

2015. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!