Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jön a 300 Mbps a...

Miért nem jön a 300 Mbps a routeren?

Figyelt kérdés
Bekötötték az 500-as internetet, ezért beruháztunk egy 300-as routerre (Asus rt-n12+ N300). Kábelen jön is a sebesség, de amint routeren keresztül dugjuk be a gépbe, csak 100-on jön. Az állapotjelzőnél is azt írja, hogy 100 Mbps. Arra persze nem számítottam, hogy laptopon majd süvíteni fog, de azért az alapgépen egy olyan 200 körülre számítottam.

2015. okt. 31. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert ennyit tud a router.

Ez egy sima olcsó cucc, a LAN portjai nem gigabitesek, így csak 10/100-at tud max.


A 300 a wifi-re vonatkozik, gondolom két antennás, így a két antennával együtt jön össze a 2x150, vagyis 300 mbps, de csak akkor ha a vevő is tudja a két csatornát.

2015. okt. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BM-Striker ***** válasza:
Támogatja a Wifi kártyád a 300 megqbitet?
2015. okt. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

AC -s Wi-Fi router kell, gigabites WAN és LAN portokkal (és azt támogató adapterek).

Ilyen olcsó megoldások esetén ne álmodj róla, hogy ekkora internettel megbirkózik.

2015. okt. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Én is megjártam így, csak annyi, hogy a tesóm vette meg a routert és én nem hívtam fel a figyelmét.


Ha a router network kártyája 100-as akkor az 500-as netet is 100-ra csökkenti(talán még gyengébb lesz), és ez nem elég, mert még amit kábelen keresztül csatlakoztatsz a routerhez az is lelassul 100-ra. A 300 Mbps-t a routernél inkább csak a routeren belül az számítógépek között tudod használni.


Ha gyors wifi-t szeretnél, vegyél egy gigabytes routert.

2015. okt. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolom, vissza nem veszik, mert hülye voltam... Nézek valami gigásat akkor.
2015. okt. 31. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!