Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 15 éves vagyok és Számítástech...

15 éves vagyok és Számítástechnikai téren szeretnék tovább menni van valakinek bármilyen tanácsa, hogy miket kezdjek el már most gyakorolni, tanulni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 29. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz hogy számtech-es suliba akarsz menni és az miatt mit kellene már most elkezdened akkor azt mondom hogy semmit. Mert kb semmit nem fogsz tanulni a suliban max a nagyon alapokat.

Saját magadat tanítsd, olvasgass, nézz videókat, csináld, szereld....

Kezd az alapokkal majd egyre komolyabbakat.

2015. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Trevor. ***** válasza:

Én itt gyakorin tanultam rengeteget, meg prohardveren.

Igaz nekem csak sima infóórám van iskolában, de ott az Office-on kívül eddig semmit nem tanultunk. Szóval ne arra alapozz, hogyha elmész infó szakra valahova, akkor ott aztán a gép működéséről, hardverekről fogsz tanulni, mert nagyon nem. Ezeket saját magadnak kell otthon elsajátítanod.

2015. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én angol-hardver szakra jártam, a suliba tényleg csak b@romságot tanítanak, jó esetben is 15 évvel ezelőtti dolgokat. A friss gépekhez, az up-to-date technológiához meg nem szabadott hozzáérni, csak ha valami bemutató volt.


Döntsd el, hogy milyen ága érdekel az informatikának.

Pl ha a programozás, akkor ismerkedj meg az alapvető nyelvekkel.

A számítógépek elemei? Azon a téren sajnos nem lesz semmi keresett munka.

A szoftveres folyamatok? Ismerj ki jól 2-3 népszerű szoftvert, legyél otthon bennük, tudd adminisztrátori szinten menedzselni (pl. SAP).

Esetleg a modellezés? Beruházást igényel, de hobbiszinten nekiállhatsz és fejlesztheted magadat. Volt kollégámra is így figyeltek fel az egyik legnagyobb hazai játékfejlesztő cégnél.


Viszont mindegyiknél fontosabb, illetve mindegyikkel megegyező fontosságú az angol nyelv mélyreható ismerete. Anélkül maximum meg nem értett zseni lehetsz, mert az informatika/számítástechnika nyelve az angol.

2015. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!