Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek elmenne rajta a...

Dannyakiller315 kérdése:

Szerintetek elmenne rajta a Windows XP?

Figyelt kérdés

Egyik barátomtól szerezni fogok egy alaplapot. Minden le van már beszélve, de egy dolgot nem tudok. Intel Celeron 433mhz-es cpuval, 512mb rammal és 128 mb-os ATI Radeon 9520 videokártyával elmenne rajta az XP?

Én már 500mhz-es Pentium 3-massal és 512mb rammal próbáltam és ment is szépen, de nem vagyok benne biztos, hogy a Celeron-on menni fog. A hivatalos minimum rendszerkövetelmény megvan, de az mindenkinek mert az annyira elég, hogy kiirja, hogy Windows XP :). Ti mit gondoltok? Menne vajon a Celeron-on?



2015. okt. 28. 21:47
 1/7 Lord Hidan ***** válasza:
233hmz-től mehet az xp
2015. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trevor. ***** válasza:
Menne, de azt a Cerkát instant lecserélném egy Pentiumra.
2015. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom erre, hogy meg kell próbálni. A rendszerkövetelményeket általában valós adatok alapján fogalmazzák meg, ha az megvan, akkor mennie kéne. Viszont a sebessége egy döglött lajháréhoz fog konvergálni, lehet hogy kicsit sok az xp ennyi processzorra.
2015. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menne rajta , de sajnos ezek már nagyon elavult hardverek.
2015. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy elindulna!

(Hasonló hardveren a debian viszont hasít! Igaz, ablakkezelő nélkül, de egy lxde vagy inkább icewm pl szerintem menne rajta, ha nem egy olyan régi inno3d-s kártya lenne benne, amihez kernelt kellene forgatni hogy támogassa...) :D összegezve egy debian vagy arch egy minimalista ablakkezelővel még egész használható is lenne ezen a gépen :))

2015. okt. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Azóta kiderült, hogy nem 433 mhz-s cpu van benne, hanem 633mhz-s.
2015. nov. 7. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Én erre a konfigra linuxot tennék.Xp-t folyamatosan építi le a microsoft,lubuntut pl.Mondjuk ha böngészel,youtube is megy esetleg egyszerre,akkor felmegy az igény bármilyen OS-t is használsz
2015. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!