Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég a chieftec iarena gpa-350...

Elég a chieftec iarena gpa-350s8 táp a következő konfighoz? Ti mely részén változtatnátok? Netezős, filmezős gép lenne.

Figyelt kérdés

processzor: g3420 pentium

kingston hyperx 4gb ram ddr3 1600 mhz

msi h81m-p33 alaplap



2015. okt. 28. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

AMD AM1-re építenék ilyen célokkal gépet.

Pont erre találták ki,ez a legfejletteb HTPC asztali platform.


Egy Athlon 5150 vagy 5350 bőven elegendő fullHD vagy akár 4K filmezéshez,netezéshez sok ablakban,akár több monitoron is,de egy több GB-os kicsomagolás sem jelent egyátalán jelentős külömbséget egy Pentium-al szemben.

(értem ez alatt hogy a gyakorlatban nem fogod a falat kaparni,mert húdelassú)


Továbbá kapni hozzá DC tápellátásos miniITX alaplapot (Asrock AM1-H),amihez elegendő egy mezei 19V-os notebook töltő,nem kell hagyományos ATX tápot használni.

Így a néma gyári hűtővel együtt egy teljesen hangtalan gépet építhetsz,ami azért az említett táp és az Intel gyári hűtővel nem igen mondható el.


Tapasztalatból írok,használtan ilyen konfigot,csak azért adtam el,mert akartam egy erős VGA-t,az pedig több szempontból se lett volna célszerű AM1-el.

2015. okt. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég hozzá a táp!
2015. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És a 90w notebook adapter meg az alaplap elbírja a hdd+ssd+odd-t? Tápegység kalkulátorral kiszámoltam a fogyasztást, max 175wattra jött ki, úgy gondolom alapjáraton 100 wattot fogyaszthat kb. a gép.
2015. okt. 31. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Perszehogy elbírja.


175W pedig egy i5 és egy középkategóriás VGA esetén igaz.


Ezeket a kalkurátorokat el lehet felejteni.


Nekem 1 HDD-vel,SSD-vel és DVD-vel fogyaszott 20-40W között.

2015. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!