Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minél jobb a alaplap annál...

Minél jobb a alaplap annál jobb, gyorsabb a mi?

Figyelt kérdés
Elnézést a kérdés megfogalmazásáért, de nem tudom miben játszik szerepet az alaplap és egy 15 ezer forintos alaplap mivel jobb mint egy 30 ezer forintos.

2015. okt. 26. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

a 15000 ft os lehet ddr2 es például ami csak dual core procit lehet bele rakni

a 30000 ft os ba meg lehet pl. 8 magos procit rakni meg ddr 5 ös videókártyát

2015. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem így vagy, lehet egy 13 ezer forintos lapba is rakni 8 magos fx procit(nekem 11e ft volt az ascrock lap és megy bele, de tudom hogy semmi értelme mert kezelni se tudja) Egy fx procihoz már minimum 20ezres lap kell :)
2015. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Olyan nincs hogy csak ddr5ös kártyát rakhasz bele, legyen pci-e express foglalat és kész
2015. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:
15K-s alaplapban egy i7 alap órajelen ugyanazt tudja, mint egy 30K-sban.
2015. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azért kell jobb alaplapot venni, hogy aztán lehessen bele venni a jobb procit?
2015. okt. 26. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a "gamer" hülyítő festést és hangzatos szlogeneket leszámítjuk, akkor általában sok kis apróság nyomja fel az árakat.

Például (és ez a leglényegesebb) a tápáramkörök száma. Az olcsón 3-4 van belőlük, a drágán akár több mint a duplája. Ennek akkor van jelentősége, ha nem alapórajelen kívánod használni a processzort.

Aztán a belső csatlakozók típusai és számuk. Külsö csatlakozók és számuk. Az alkalmazott integrált perifériák típusa.

A beépített alkatrészek minősége.


Szóval van jópár kis apróság, ami felnyomja az árakat.

2015. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló: szerintem te ezt ne erőltesd.


Kérdező: Jelenleg intel fronton az összes processzor ugyan úgy működik egy 15k-s lapban, mint egy dupla annyiba kerülőben, szóval ilyen szempontból nincs különbség.

Az AMD FX sorozatnál pl már nem teljesen ez a helyzet, mert olyan lapok is támogatják az fx-eket, amiknek nem kellene, mert nem működnek bennük megfelelően (terhelésnél visszaveszik az órajelet stb).

Különbség egyébként általában:

-felszereltség: ram slotok száma, sata csatlakozók száma, előlapi usb3, hátlapi csatlakozók száma (usb, hang stb)

-bővítőkártyák számára kialakított slotok száma


illetve ezen kívül a tápellátás (lásd FX), design stb stb stb.

2015. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!