Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet, hogy nem kompatibilis...

Lehet, hogy nem kompatibilis az alaplappal? Valami ötlet, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Vettem egy video kártyát, meg ramot. A video kártyával az a baj, hogy beleteszem a gépbe és nincs kép, de sípol 1 hosszút és 2 rövidet.A ram meg azt csinálja, hogy elkezd tölteni a Windows és lefagy.


alaplap: [link] De/shop/product_info. Php/info/p28713_MSI-MS-7634-V1-1-MS7634-MS-7634-Mainboard-Sockel-1156-Intel-Micro-ATX-i7-i5-NEU. Html

videokártya: [link]

ram: [link]



2015. okt. 24. 08:44
 1/8 MGéza ***** válasza:

Az alaplap leírásánál:

Standards 1333 / 1066 MHz

Te pedig 1600Mhz-s ramokat vettél bele, kapásból itt egy probléma már van. Legközelebb figyelmesen olvasd el a terméklírást!

2015. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:
Videokártyánál lehetséges probléma: lehet extra tápot igényel a kártya, 4 vagy 6 tűs molex tápcsatit kell rádugnod, ha van ilyen csati rajta na és persze a tápegységeden.
2015. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az eladó azt mondta, hogy ez az 1600-as is tudja az 1333-at és az 1066-ot. Lehet ő mondott hülyeséget? A videokártyán nincs táp csatlakozónak helye.
2015. okt. 24. 09:37
 4/8 MGéza ***** válasza:
A belinkel adatlap alapján nem kezeli az 1600mhz-s ramokat. Termékleírást kell nézni, nem hogy az eladó mit mond rá, neki az az érdeke hogy megvedd. Néhány eladó sajna készpénznek veszi, hogy egy ddr3-at kezelő lapba 1600Mhz-ig biztosan belemegy bármi, ez sajna nem így van.
2015. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
Na, elnézést nem néztem pontosan mit írtál. Valóban egy ramnak vissza lehet fogni az órajelét, biosban kell beállítanod, a gyártó által megadott paraméterek alapján.
2015. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:
Viszont minden esetben célszerű olyan ramot venni ami a lap képességeihez passzol és elkerülöd a meglepetéseket.
2015. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítségedet! Abban tudsz segíteni, hogy a bioszban hol tudnám ezt beállítani? Mert én nem láttam hasonló beállítást.
2015. okt. 24. 10:59
 8/8 MGéza ***** válasza:
Először is nem tudom milyen biost használsz, de nézz végig a benne mindent, lesz egy hardverbeállító része, ahol kézzel be tudod állítani a dolgokat. A legtöbb biosban alapértelmezett, hogy a ramok konfigurálása auto módban van, tehát a lap felismeri az integrált memóriamodulokat és szépen beállítja magának, a te lapod ugye erre nem képes, mivel a ram típusa eltér a támogatottaktól. Tehát a ramok beállítását vedd manualba, és az alap órajelet állítsd be kézzel a késleltetést szintén. Előtte azért nézz körül a ram neve alapján a gyártó honlapján hogy milyen késleltetéssel tud működni ez a ram. Rossz esetben ez nem fog segíteni, habár jó jel, hogy a windows bootig eljutsz vele, tehát kezeli valamilyen szinten. Próbáld meg újrainstallálni a windowst is.
2015. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!