Ha nem fut semmi gépigényes, akkor visszavesz az órajelből és feszültségből, ez kisebb fogyasztással és hőtermeléssel jár.
Ha valami gépigényes fut, akkor a lehető legmagasabb gyárilag konfigurált órajelen és feszültségen megy a processzor, ez nagyobb fogyasztással és hőtermeléssel jár.
2015. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
A turbo mod csak akkor tud emelni, ha 1-2 magot kell hasznalni. Ha mind a 4/8-at hasznalja, esetleg melegebb eppen, nem fog emelni az Intel Turbo Boost.
2015. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Van az alap órajel, ami meg van adva egy procinál. A chip ezen dolgozik max terhelésen. Ezen felül van egy energiatakarékos mód (halk, hűvös üzemmód tétlenség vagy nagyon alacsony kihasználtság esetén). A turbó mód arra jó, hogy a mai sok magos chipek több szálú teljesítményét nem mindig lehet kihasználni, de az órajelet és a max TDP-t teljes terheléshez kell meghatározni. Abban az esetben ha a chip nem tudja az összes magját és alegységét kihasználni, akkor a gyári TDP kereten belül maradva lehetőség van egy kis feszültség emelésre és órajel srófolásra azaz a processzor kihozza a maximumot akkor is ha csak mondjuk egy magját tudja bevetni (turbó órajel) vagy az egész chip izzad (alapórajel).
Valami hasonló. A chip teljes TDP kerete 15W és ebből kell gazdálkodnia a magoknak (és azok minden alegységének), az integrált északi hídnak (memória és PCIe vezérlő) és az IGP-nek. A proci hőtermelése nem lépheti át a 15W keretet, így nagyban függ a végzendő feladat milyanségétől, hogy mekkora lesz a gyakorlati órajel. Lehet, hogy ugrándozik majd munka közben. Általában a max turbó és az alapórajel átlagosan kevesebbet látható, mint a köztes turbó lépcső(k). A kérdéses procit nem ismerem személyesen, de azokkal az egységeimmel, amik támogattak turbó technológiát kb ez volt a tapasztalatom.
2015. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
Úgy vettem észre, hogy az "alap" frekvencia változása nem sokat számít, még tök egyforma procik esetén sem:
Ugyanaz a teljesítmény 30%-kal magasabb alap órajelnél:
15W-ból azonos turbó freki mellett hasonló az átlagteljesítmény, bár gondolom komolyabb terhelésnél (mondjuk render, ami egy Cinebench-el tesztelhető) kicsit nagyobb különbség mutatkozna.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!