Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata hdd csatlakoztatás/telepí...

Sata hdd csatlakoztatás/telepítés? Nem ismeri fel a gép

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma szereztem egy satás hdd-t eddig sosem volt ilyenem ide vezérlőset használtam, használnok.

Bedugom a gépbe úgy ahogy kell de kiírta a gép hogy nem ismeri fel valahogy játszadoztam a telepítővarázslóval elértem azt hogy "felismerje de sajátgépben nem látom. bios ismeri, everest is mutat valamit.

leszedtem drivert az alaplaphoz de azt nem tudom hogy telepítsem mert nincs semmi exe O.o

segít valaki? nem tudom hogy kell

alaplap asus p4p800.

sajnos időhiányban szenvedek gyors ennyit tudtam de he szükséges vmi infó kérdezz.

Köszönöm előre is!

kép a biosról:

[link]


2015. okt. 15. 13:43
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


INF filés driver telepités :


Eszközkezelőben megkeresed azt az eszközt amihez szeretnél drivert telepiteni, és az Illesztőprogram Telepitése vagy Ilesztőprogram Frissitése gombbal betalózod neki azt a mappát amiben a telepitendő INF fájl található.


Sok sikert.

Üdv.

2015. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Illetve még az jutott eszembe, hogy a lemezkezelő látja-e ?


Sajátgép jobb egérgomb - kezelést-t választani, majd Lemezkezelés-t (vagy keresés futtatás : diskmgmt.msc ) válaszd. Ott nézd meg ott van-e, mert lehet hogy csak annyi a gond, hogy particionálni (és formázni) kell, amit szintén megtehetsz a lemezkezelésben.


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! elvileg most jó lesz most formázódik, sajátgépben megjelent a H meghajtó. most akkor elértem hogy felismerje a gép, következő lépés az lenne amire szántam is a hdd-t hogy oprendszert tennék rá akkor már nem kell trükközni hogy jó legyen? simán települ az op?
2015. okt. 15. 20:42
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Attól is függ mit szeretnél rátenni, de ha van másik rendszer a gépedben (egy másik merevlemezen) akkor ha nem szeded ki a rendszer lemezt akkor nagy valószinűség szerint dual bootos lesz a dolog (ha meg tudja oldani a telepitő).


Ha meg kiszeded a rendszer lemezt és egyedűl lesz bent az új lemez, és úgy telepited az új rendszert akkor meg a másik rendszer visszarakása után lehet gond az új rendszerrel (nem biztos hogy el fog elindulni).


De majd látod.


Sok sikert.

üdv.

2015. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ha meg kiszeded a rendszer lemezt..." Igen így gondoltam először én is. Úgy tudom hogy a régi ide csatlakozóst ha kiveszem míg telepítem a satást és vissza akarom majd tenni akkor át kell rakni a jumpert hogy másodlagos legyen mert ha (ezt már nem tudom biztosra) nem másodlagos akkor nem indul el ahogy írtad. nekem csak az adatok miatt kéne az ide csatis hdd hogy leszedjem ami kell nekem.

de ma megkísérlem telepíteni.

2015. okt. 16. 11:57
 6/6 A kérdező kommentje:

sikerült telepíteni az xp-t valamivel gyorsabb is.

Köszi a segítséget, nélküled nem nagyon ment volna :)


ui.:zöld kezet nyomtam minden válaszra! :)

2015. okt. 16. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!