Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka, amiért nem...

Mi lehet az oka, amiért nem indul el a gép?

Figyelt kérdés
Unokatestvéremnek telepítettem újra 64bit-es Windows 7-et, majd szétszedtem és kitakarítottam a gépét. Enyhén szólva tele volt porral... Amikor a hűtőbordát szedtem volna le a proceszorról az a proceszorral együtt jött le annyira hozzá volt tapadva a hűtőpaszta. Ám a biztosító zár nem volt nyitva. Amikor takarítottam felfigyeltem rá, hogy kb 4-5 láb enyhén elferdült rajta amit finoman sikerült vissza egyengetnem. Ezek után amikor összeraktam a gépet pontosan úgy ahogy szét szedtem nem akart elindulni a gép. De viszont az alaplapon világít a kis zöld led ha áram alatt van. Szerintetek a processzor mehetett tönkre és amiatt nem indul be, vagy rossz processzorral is el kéne indulnia?

2015. okt. 3. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Rossz processzor pontosan ilyen jelenseget okoz. Ennek ellenere megprobalhatod ujra szetszedni es osszerakni, hatha csak furcsan erintkezik valami.
2015. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, alaplap/proci ment el, attól függ, hogy hol vannak a tüskék.


Mivel a processzoron említetted akkor gondolom AMD prociról van szó. Nézz szét a neten, valahol vállalnak "fésülést", ami annyit tesz, hogy visszaállítják a lábakat. Am igen. Aminek az érintkezője elment, az csinálja ezt.

2015. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem. Remélem az alaplap nem égett le és egy processzor csere elég lesz a javításhoz. Illetve, ha leégett az alaplap, az tud kárt tenni az új processzorba?
2015. okt. 4. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy rosszul érintkezik, még nem jelenti azt, hogy leégett.


Rosszul érintkezik a procival. Attól függ mi a rossz. Egy tüske elhajlott, attól még nem ég le semmi, csak nem érintkezik.

2015. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!