Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy intel core i5 2500 k...

Ha egy intel core i5 2500 k processzort húzok, ( gyárilag is lehet ugye ) akkor valóban előfordulhatnak probl3émák pl. összeomolhat a rendszer ilyenek?

Figyelt kérdés
Vettem hozzá egy Arctic Cooling Freezer 13 hűtőt is...

2015. okt. 2. 12:17
1 2 3 4 5
 11/42 Toga Aty ***** válasza:
A tunnig a teljes rendszert megfing@tja,cpu/ram/vga/alaplap/forrósodás,instabilitás,aránytalan fogyasztás növekedés,aránytalan árban vásárolt "minőségibb" alkatrészek örökös teszt program futtatás,stb-stb.Amibe a jobb ram a nagyobb hűtő a tuningra fejlesztett alaplap kerül,bőven kapni kategóriákkal jobb cput :) Csak divat tuningolni,de értelme az nincs.Ha utána számolsz 1 éves többlet fogyasztásból kijön a "rendes" cpu. Utoljára a Intel Pentium 2 Celeron 300A-nál volt értelme tuningolni mert olyan sebessége volt hogy nem gyártottak hasonlót:)
2015. okt. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. !Igaz, hogy megérte volna egy jobb és újabb proci, de a hűtő már legalább ahhz is megvan nem? :) Mindenesetre nekem ez is ami kist van bőven elég, csak gondoltam feljebb huzom hamár a "k" - ért anno többet kellett fizetnem mint a sima 2500-asért :)
2015. okt. 5. 12:17
 13/42 Toga Aty ***** válasza:
A gyári hűtő minden cpun tökéletesen működik hisz azért adják hozzá. :) Nem kell külön venni egyikhez sem.
2015. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Ha utána számolsz 1 éves többlet fogyasztásból kijön a "rendes" cpu.


azért mert te csoró vagy esetleg sajnálod az áramat akkor neked alapból nem gamer pc való. olyan hülyeségeket meg ne írj neki hogy meddig kell húzni hogy 8 magos teljesítményt kapjon az i5 2500k . eleve játékra nem is ajánlunk i7 procit ht +1-2fps van ahol meg még lejebb is megy a ht miatt. tehát ne okoskodj itt . értelme van a tunningnak igen mert jobban ki lehet hajtani vele egy felsőbb kártyát megnő a minimum fps . ha hozzá való lap és hűtés van nem teszed tönkre azt mi lesz ha ő 4.5 ghz-en járatja 20év helyett 18 évat fog bírni csak ohhh de rossz nem ? !

2015. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Toga Aty ***** válasza:
Kedves névtelen 14-es. "Ó igazad van",de akinek telik felső polcos vga-ra az nehogy már egy i5-procit használjon,lásd vga tesztek.Igenis i7-et tesznek a gémer gépekbe,ebből látszik hogy sose volt gémer géped és nem is lesz.A Tuning az Olcsó Jánosok védőszentje.
2015. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
igazad van végül is alap járaton egy k-s i5 re építeni csoroság . kérlek mond már meg ki ajánlj itt i7 procikat gamer gépekbe . egy i5 4670k pl húzva bárhova elég . 99 % gyakoris az én igazságom mellet fog le vaksolni.
2015. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

i7 munkára való ahogyan itt is látszik ! https://www.youtube.com/watch?v=6isBItgobvI

analfa béta gépigény.hu-s 15 éves kis gyerek !

2015. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Én jelenleg azért vettem meg a GTX 970-et mert jelenleg arra tellett, gépfejlesztés terén... igyekszem a közeljövőben egy újabb procit is venni a lapba, de egyelőre ez is szépen kihajtja. Ultra grafikán mennek a legújabb játékok voltaképp akadásmentesen... A hűtőeől meg még1szer annyit, hogy ha meg lesz az új proci, arra is tökéletesen használható lesz... nemigaz? :) :)
2015. okt. 5. 21:39
 19/42 anonim ***** válasza:
ha többnyire a gpu használat 90 % fölött mozog akkor nem kell újítanod ;)
2015. okt. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Toga Aty ***** válasza:

Amit linkeltél videót az elég gyengére sikeredett :) Ott minden limit létezik :)

https://www.youtube.com/watch?v=KzpYOHuSfaM

Ez már többet mutat.

Ha jól számoltam azért a játékok 90%ában a vacak i7-es 5-20%-al gyorsabb teljesen azonos feltételek mellett,lehet hogy tesztekben pont ezért használják?

Nem beszélve hogy jelen esetben egy 1155-ös rendszeröl kéne beszélnünk mert a kollégának olyan procija van :).

+1 egy pc-t nem csak játékra használunk tehát nem baj ha másban is erős. [link]


Jó olvasást.

2015. okt. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!