Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gépem?

Miért fagy le a gépem?

Figyelt kérdés

Legutóbb úgy fagyott le, hogy először nem reagált az egérre és a billentyűzetre (vezetéknélküliek, különböző vevőkkel), de az egyik böngészőlapon pörgött a betöltést jelző akármi. Nem írt olyanokat hogy nem válaszol stb.., ránézésre úgy nézett ki mint ami normálisan működik. Aztán eltelt jónéhány másodperc, és akkor már az betöltésjelző se pörgött, semmire se reagált a gép, lefagyott.


Nem ez az első eset hogy lefagy, újraindul, vagy valami hasonló történik, már régóta küzdök vele. De mivel elég ritkán jelentkezik, így nem tudok vele egyről a kettőre jutni. Amikor összerektam a gépet, már akkor is voltak hasonló problémáim, pedig azóta már mindent kicseréltem, csak a ház és a RAM maradt, ami 10-15 órányi memtest szerint hibátlan. (Úgy emlékszem hogy régebben próbáltam már másik modullal is, és azzal is fagyott, de erre nem mernék megesküdni.) SSD és HDD is 100%-os (ráadásul azok is cserélve vannak), a SATA kábeleket is kicseréltem.

Egyszerűen fogalmam sincs már, hogy mit csináljak? Cseréljem ki a házat is, hátha az okoz valami zárlatot vagy valamit? Bár szerintem ezt pont kizárja a fent írt hiba, szerintem az nem így jelentkezne.



2015. szept. 30. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:

tápegység milyen?


a konnektor milyen?


Mert ilyet nekem is csinált régebben a gép. Mrámint nem konkrétan ilyet, de rejtélyes dolgokat, amiket sose tudtam megtalálni, hogy miért.


Aztán a gépet egy elosztóba kellett dugnom, és azóta megszűnt a probléma. Sztem a hálózatban lévő feszültségingadozás okozza neked, ahogy nekem is. Amióta egy vadonatúj túlfeszültségvédős elosztót vettem 5,000 ft-ért a boltban azóta nincsenek ilyen gondjaim.


Az elektromos vezetékekben folyamatosan változik a feszültség, ugyanis amikor arra rászáll egy madár, akkor a rendszer egy nagyon-nagyon-nagyon kis időre le majd felkapcsolja az áramot, hogy a rajta lévő madár/egyéb dolog ne okozzon később gondot. EZ a kapcsolás olyan rövid ideig tart, hogy te ezt észre sem veszed. Mivel le/felkapcsolgatja elég sokszor ezért a feszültség is folyamatosan ingadozik, ami ellen egy jó elosztó megvéd.

2015. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!