Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik számít? Single vagy...

Melyik számít? Single vagy multi thread teljesítmény?

Figyelt kérdés

Van a laptopomban i5-5200u. Super Pi számításban (vagyis single thread teljesítményben) jobb, mint jó pár amd processzor aminek mindnek 3GHZ felett van a magonkénti teljesítménye. (5200U-é 2.2GHZ)

Tehát melyik számít? Egy mag, vagy a több mag teljesítménye?


2015. szept. 28. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mire használod. Valaminek a multithread kell, valaminek a single.
2015. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon el vagy tévedve. Az órajelből semmi nem derül ki, ha nem azonos típusú processzorokról beszélünk. Az én Phenomom is megy 3 GHz fölött, de nyilván nem lehet sokat várni egy 7 éves processzortól.


Egyébként manapság többet számít az, hogy több szál használata esetén hogyan teljesít egy CPU, mint 1 szálon. Persze egy bizonyos szint után, alkalmazástól függően már az lesz a fontosabb, milyen erősek a magok.

2015. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
El vagyok tévedve, ezért kérdeztem
2015. szept. 28. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Érzésre gyorsabb lesz az a proci aminek nagyobb a single thread teljesítménye. Legalábbis általában.
2015. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Super Pi számításban (vagyis single thread teljesítményben) jobb, mint jó pár amd processzor aminek mindnek 3GHZ felett van a magonkénti teljesítménye. (5200U-é 2.2GHZ)"


Single threadben a procinak 2,7GHz-en(turbó) kellene mennie.

2015. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de akarhogy terhelem, nem megy 2.2ghz fole.
2015. szept. 29. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:
hwinfo64-gyel nézd meg. Nekem i5-4210U van a lapimban, és azon is tökéletesen működik a turbó. Ez meg újabb proci, szóval...
2015. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!