Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az usb netkábelszereléshez...

Az usb netkábelszereléshez nem lehetne harapófogót használni a videoban levő "krimpelő" helyett?

Figyelt kérdés

4:13-tól mutatja


eltört a netkábelem, szeretném megjavítani én magam


https://www.youtube.com/watch?v=EYvzQeKXV7Q


2015. szept. 24. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem USB - Universal Serial Bus, univerzális soros port, amit a perifériák (egér, szkenner, billentyűzet, stb...) csatlakoztatására használnak - hanem UTP - Unshielded Twisted Pair, árnyékolatlan csavart (réz)érpár.

2. Használható az RJ45-ös csatlakozók krimpeléséhez csavarhúzó, vagy más éles eszköz is

[link]

csak kényelmetlenebb vele dolgozni.

2015. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Harapofogot semmifelekeppen sem, esetleg vekonyabb csavarhuzo elevel lehet a erintkezoket egyenkent belenyomni a helyere.
2015. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy pár száz forintos kábelről van szó, megéri egyáltalán a szarakodást..?
2015. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de nem arról van szó, hogy belenyomni a helyére, azt a videoban olyan könnyen csinálják, hanem a végén mindig lelapítjá az egész usb fejet azzal a krimpelővel. az meg nincs itthon és sztem másnak sem.


nem akarok szerelőket hívni, annyit kérnek, amiből már vehetnék egy routhert és csak addig akarom megszerelni, míg nem lesz routherem, most úgy hajlítgattam, hogy épphogy van netem(2 vezeték van eltörve, összevissza hajlítgatom, hogy érintkezés meglegyen)

2015. szept. 24. 22:25
 5/12 A kérdező kommentje:

Első!

és azzal hol kell pontosan benyomni, vagy lapítani az usb fejet?

a videokban sem látom, azt hittem az egészet összelapítják...

2015. szept. 24. 22:26
 6/12 A kérdező kommentje:
első nem szerkesztenéd rá a képre nyilakkal hogy hova nyomjak azzal a csavarhúzóféleséggel légyzsi?
2015. szept. 24. 22:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

még egyszer: nem USB. A kábel UTP, a csatlakozók RJ45-ösek.


"a videokban sem látom, azt hittem az egészet összelapítják..."

Az RJ45-ös csatlakozó kiálló rézérintkezőit nyomják bele a krimpelőfogó fogai a csatlakozó réseibe, és így a rézérintkezők belevájódnak a csatlakozóba dugott kábelerekbe.

2015. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo, nezd ez:


https://www.youtube.com/watch?v=ysYLdFxNVuc


Szoval, igy :)

2015. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi :)

még elalvás előtt mégegyszer megnézem a linkelt videot, hogy rögzüljön, mert net nélkül tudom csak csinálni sajna

de vennem kell még ltp-t

2015. szept. 24. 23:27
 10/12 A kérdező kommentje:
*utp-t :)
2015. szept. 24. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!