Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működik bootolható USB-HDD-kén...

Működik bootolható USB-HDD-ként egy USB dokkolóba rakott vinyó?

Figyelt kérdés
Vannak olyan USB dokkolók,amik USB hub+USB kártyaolvasóként működnek és beléjük lehet állítani egy SATA vinyót. Arra gondoltam,hogy egy régebbi sata vinyómra raknék linuxot és belerakni egy ilyen dokkolóba,ha épp szükség van arra,hogy onnan bootoljak. Menni fog?
2010. márc. 14. 11:02
 1/3 czibles ***** válasza:

szerintem menni fog.

ha nem menne akkor sem vesztes semmit, legalább megtudod, hogy nem lehet vagy rosszul csináltad.

2010. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MaXXeGee ***** válasza:
Szerintem, ez alaplap függő, ha a Biosban van olyan beállítási lehetőséged, a boot eszközök választásakor, hogy USB akkor már csak annyi a dolgod, hogy az USB legacy support-ot enabled-re teszed a biosban. így nem a windows indulásával aktiválódnak az usb portok, hanem a szgép bekapcsolásával.
2010. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet valamit rosszul csináltam,de van két gép az egyikben simán tudok bootolni pendrive-ról mert a vinyok között ismeri fel.A másikon viszont csak ez az usb-legacy support van. Ilyenkor hogy tudom beállítani,hogy a pendriveról bootoljon??
2010. márc. 14. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!