Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MI az a CPU limit és mitől függ?

MI az a CPU limit és mitől függ?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam van egy bizonyos cpu limit, ami ugye azt jelenti hogyha egy procihoz sokkal nagyobb teljesítményű vidókártyát veszünk akkor a videókártya nem tudja a maximumot teljesíteni emiatt a cpu limit miatt. Ez valóban így van? Honnan lehet tudni hogy egyes procikhoz melyik a legnagyobb videókártya? Ezt mi határozza meg a proci frekvenciája, gyártástechnológiája vagy mi?
2010. márc. 14. 07:47
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Először is tisztázzuk a különböző limites beállítások kérdését, ugyanis tesztünk nagyrészt a limitek körül forog. Mit jelent az, hogy valami – játék vagy teszt – processzor-, esetleg vegyes- vagy VGA-limites? A válasz igen egyszerű és egyértelmű: amikor egy limitről beszélünk, az alatt egy olyan határt értünk, melyet az adott tesztben csak akkor tudunk átlépni, ha valamelyik hardverelemet gyorsabbra cseréljük. Például ha egy processzortesztben játékokat tesztelünk, és ezt CPU-limites beállítások mellett tesszük, az azt jelenti, hogy a végeredmény szempontjából a videokártya nagyjából irreleváns (még ha egy játékból teljesen nem is lehet kizárni a VGA-t); tehát ahhoz, hogy több fps-t érjünk el, gyorsabb processzorra van szükségünk. Ezek azok az eredmények, melyeket a hozzáértőbb olvasók szkepszissel fogadnak, hiszen ilyen beállítások mellett szinte senki nem játszik.


Másik példa, amikor egy videokártya-tesztben VGA-limitált beállításokat használunk: ezekben az esetekben a processzor gyorsabbra cserélése valószínűleg már nem járna számottevő fps-növekedéssel, ugyanis a videokártya szűk keresztmetszetet képez a rendszerben, egyszerűen szólva nem tud több képkockát kipréselni magából bármilyen okból kifolyólag.


Létezik még a vegyeslimitált beállítás, mely egy olyan speciális eset, amikor akár a CPU, akár a VGA gyorsabbra cserélésével további gyorsulást tudunk elérni. Ez általában akkor következik be, amikor a videokártyánk maximális teljesítményét még nem használjuk ki egy adott játékban. Ilyen esetek akkor fordulnak elő, amikor a felhasználó nincs tisztában videokártyájának teljesítőképességével, és emiatt egyszerűen bekapcsolatlanul hagy olyan effekteket, amelyek a játék grafikáját szebbé teszik (shaderek, árnyékok, élsimítás, szűrések stb.) és kellőképpen leterhelik a VGA-t. Ezekben az esetekben a videokártya teljesítménye nincs teljesen kiaknázva, tranzisztorok milliói feleslegesen melegítik környezetünket...


A „limit” fogalmával sokan nincsenek tisztában, ennek következtében több olyan levelet is kaptunk, melyekben vagy azt ajánlották, hogy a processzortesztekben használjunk olyan beállítást, amivel nincs CPU-limit, vagy azt, hogy a videokártya-tesztekben használjunk lassabb/gyorsabb processzort, mert a CPU túl erős az adott VGA-hoz, vagy épp ellenkezőleg: lassú, és emiatt nem tudjuk kihajtani a szóban forgó videokártyá(ka)t.

2010. márc. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!