Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új tápegység vételénél és...

Új tápegység vételénél és beszerelésénél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

A tápegység elromlott a gépben, de nem szerelővel akarom megcsináltatni, hanem én magam. Nem akarom, hogy a szerelő valami kamuhibát mondjon és azért fizessek neki. 99%, hogy táp, de másik táppal kipróbálni sajnos nem tudom. A szomszédoknak van gépük, de hozzájuk nincs pofám átmenni szerelgetni. :-)


500 W-os táp van a gépben most. Az új ne legyen ennél kisebb teljesítményű, ugye? Nagyobb lehet? 600-700 W-os?

Figyelek rá, hogy az új illeszkedjen a házba. A csatlakozók adottak, hogy mit hová kell kötni.


Valamire kell még figyelni vásárlásnál?



2015. szept. 22. 10:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9-es: nálad biztos jobban értek hozzá...



10-es: köszönöm, ez a válasz nagyon tetszett! :) Igazából ezt a gépet majdnem 10 éve, a mostohatestvérem apjától kaptuk így kompletten, ő állíttatta össze nekünk egy számítógépes ismerősével, és én ebből gondoltam, hogy nem véletlenül került bele 500 wattos táp.


Az alaplap Asus P5GD2-X, Socket 775 vagy 1155 foglalattal /most ezt pontosan nem tudom/. A videókártya 256 megás Geforce 6600, de nem GT, hanen LE, ami butítottabb verzió. 2x512 MB RAM /talán 800 MHz-es modulok, de nem tuti/ és 1 Samsung SATA 160 GB és 1 Maxtor IDE 120 GB vinyó + 1 DVD író.

A tápot majd holnapra megnézem, mert most az éjszaka közepén az ágyból írok telóról /gép hiányában/ és most nincs kedvem szétszedni. Azt tudom, hogy egyértelműen nem valami márkás darab, tehát nem ilyen Chiftec és CoolerMaster féle minőségi táp. Viszont 500 wattos, ami majdnem 10 évig tette szépen a dolgát. /Lehet, hogy egyébként ezért ragaszkodom ennyire az 500 watthoz./

2015. szept. 23. 01:40
 12/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk van egy Pentium 4 531 procid (3GHz, 84W TDP @12V) meg 2x512MB DDR2 memóriád (~15W max @3,3V), a Geforce 6600 (kb 45W max @12V) meg a két vinyó (kb 10W idle, 20W munka közben @5V és bekapcsoláskori felpörgéskor a pillanatnyi felvétel megugorhat jobban, de az csak egy pillanatig tart és a tápnak is le kell tudni kezelni). A ventilátorok 2-3W-t esznek az alapi chipset és egyéb áramköri elemek együtt max 30-40W-t kérhetnek maximum. Ha veszünk egy tápot, ami 12V ágakon le tud adni 200W teljesítményt (de legyen 250W nagyon biztonságból) és 120W-t a 3,3 és 5V ágain, akkor annak elégnek kell lennie.

Anno volt egy gépen Asus K8N alaplappal, Athlon 64 3000+ procival, 1GB DDR memóriával, egy Geforce 6600GT videokártyával meg a többi szükséges sallanggal és ahhoz egy Chieftec GPS 350W-os tápot vettem (ez is kb 10 éve volt). Azóta a gép régen lecserélődött az alkatrészeket elajándékoztam vagy eladtam, de az a Chieftec 350-es táp még mai napig működik, jelenleg a sógorom gépében hajt többek között egy Ahlon 64 X2 4600+ procit, 2GB DDR2 memóriával meg egy Radeon HD2600XT videokártyával.

2015. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Lehet, akkor marad a 350-400 wattos, nem megyek feltétlenül az 500 wattosra. :)

2015. szept. 23. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!