Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Radeon HD 6970-nek Elég...

AMD Radeon HD 6970-nek Elég lenne ez a táp? Thermaltake Litepower 450W Black Edition?

Figyelt kérdés

A gép adatai: AMD A10-5800K,

Corsair Vegenance 1866 MHZ 2x4gb Kit, Asus F2A85-M (alaplap) WD Caviar Green 1tb. Meg ugyebár a Videókártya ami majd érkezik a héten...



2015. szept. 21. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont a videokártyát felejtetted el leírni.
2015. szept. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja hogy vak vagyok, szólj. Túl nagy a vga fogyasztása, nem fogja elbírni. Meg ilyen nagy fogyasztású rendszer alá egyébként sem anyagilag egészséges, ha <70% hatékonyságú tápot rakunk mellé.
2015. szept. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez így bukta :/ :D majd akkor kerítek hozzá 600as elég nem?
2015. szept. 21. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a mennyiséggel, hanem a minőséggel van a baj.
2015. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt akarod mondani hogy a Tápnak "szar" a minősége? Vagy az egész konfig-nak? Nem kekeckedésből csak szeretném tudni mert ennyire nem vagyok otthon a dolgokban értek hozzá de ennyire nem hogy mi a jó és mi a "szar"..
2015. szept. 22. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a táp önmaga ~200W-ot tud leadni 12V ágon, ezzel szemben a videokártya >300W-ot is megehet, meg még a processzor 100W-ot, és még nem beszéltünk arról, hogy öregedhetnek az alkatrészek. Azaz nagyon határeset ez a táp. Végülis megpróbálhatod, de nem ajánlom, hogy ezzel nagyon megterheld. Egyrészt nagyon durván melegszik és hangos lesz, másrészt könnyen kinyiffanhat.

Ilyen tápok mellé hasonló szintű intel+nv kombináció nem lenne baj, mert azok együtt alig érik el a 100W-ot, de full AMD konfiguráció alá mindenképpen minőségi táp kell. Thermaltake Hamburg-ot szokták ajánlani, ha mindenképpen olcsó Thermaltake tápra van szükség. Próbálj meg olyan tápot keresni, ami legalább 80+ Bronze vagy magasabb hatásfokú, legalább 3 év garanciával. ~500W-nak bőven elégnek kellene lennie, csak nem belépőszintű, irodai tápokkal.

2015. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Burda Péter válasza:

Antec, Corsair, Thermaltake, Chieftec, Cooler Master, Enermax, Ezek azért elég jó táp márkák.


A tápon nem szabad spórolni szerintem.

Én egy Chieftec CTG-t mondanék 80+ ost. Legalább egy 600 wattosat.


Nekem a gépemben egy CTG 750 van. Ez már SLI vagy CF is elég. Most kb 25 ezer

2015. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!