Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Igaz az, hogy az AMD-videókárt...

Igaz az, hogy az AMD-videókártyák mikrolaggot prokulnak sokszor és sok driver probléma is van velük, meg a cud-al is van vmi és ezért érdemesebb NVIDIA-t Venni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Max a vérpityuknál hallasz ilyet, de gondolj bele, ha tényleg ez lenne szinte senki se venne AMD-s kártyát.
2015. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trevor. ***** válasza:
Hallottam én már AMD-ről hideget és meleget is. Szerintem nincs velük semmi gond, van olyan jó, mint egy Nvidia kártya. Egyedül a Shadowplay, amiben jobb az Nvidia, na meg most a Maxwell fogyasztása.
2015. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Igaz, persze.

Én azt is hallottam, hogy az AMD kártyák lebegnek vízben.

Ezzel szemben az Nvidia sokkal büdösebb.

2015. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jók az AMD kártyák, nekem nem volt velük soha semmi bajom (se a tapasztalható teljesítménnyel se a driverekkel). Mindkét oldalról szoktam videokártyát venni azaz nem vagyok elfogult egyik cég termékeivel sem (itthon az asztali gépek közül az egyikben Radeon a másikban Geforce van).
2015. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy az Nvidia büdösebb, de ez előfordul jobb sajtoknál is. Az Nvidia-nak pedig köztudottan jó a sajtója.
2015. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam két probléma volt az elmúlt évek során AMD kártyával. Konkrétan egy ASUS R9270X-DC2T-2GD5

-ről van szó.

Az első a "flickering", ami egy olyan jelenség, ami pont terheléskor (játékok) nem jelentkezik, viszont netezés közben annál inkább. A lényege, hogy a kép fél- egyperces időközönként ugrik egyet. Roppant idegesítő, de szerencsére egy VGA BIOS frissítés megszüntette.

Megjegyzem, eleinte arra hivatkoztak, hogy ez egy "a GDDR5 szabvány "természetes jelensége", ami a memóriák frekvenciájának hirtelen változásai okoznak...

Ez a magyarázat már csak azért sem állta meg a helyét, mert az előző generációnál is előfordult, de mikor én a 7850-emet vettem (a kiadása után jóval) , akkorra ez a probléma már rég megoldott volt.


A második nem egyértelműen a kártyához köthető, de a fórumokat böngészve ő a fő gyanúsított, illetve driver hibának mondják a nálam okosabbak.

(Volt szervizben is az egész gép, de mivel a hiba nem rekonstruálható egyszerűen két hét után visszakaptam.)


A lényege, hogy bizonyos időközönként (ami lehet akár egy hónap, de pár nap is!) a képernyő kikapcsolt állapotából nem tér vissza. A gép amúgy működik, kikapcsolható, újraindítható.

Ez viszont még nem lett megoldva, bár a probléma már sokkal ritkábban jön elő, mint eleinte.

2015. szept. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 7850 jól muzsikált, a 7770 meg már 3 éve korrektül teszi a dolgát a kis gépben. Most a GTX960 karival is elégedett vagyok bár néha elég hangosan tud ciripelni és egyszer volt már váratlan driver leállás is. Mindkét oldalról ki lehet fogni jót és rosszat is, de többnyire megbízhatónak tartom mindkettőt.
2015. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!