Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU limit probléma. Mit tegyek?

CPU limit probléma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintem CPU limitem van. Azért gondolom, mert pl. Dying Light akadozik és kb. ugyanannyi fpsem van minimumon, mint maximumon. Meg a videókártyámnak vinnie kellene. A monitorom csak 1366x768-as és szerintem ez a legnagyobb probléma. Mivel lehetne GPU limitem. Hogy ki tudjam sajtolni a videókártyából amit csak lehet. Ha új processzort veszek vagy ha új fullHD monitort? Előre is köszönöm a válaszokat!


Processzor: AMD FX-6300 3,5 Ghz

GPU: AMD R9 380 2Gb

Monitor: 1366x768



2015. szept. 19. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
No várjunk csak. Ha a túl kicsi felbontás miatt lesz CPU limit azt ugyan valóban azt jelenti, hogy a GPU nem tud maxon pörögni, de nem jelent kevés fps-t és akadozó játékot is egyben. Olyan nincs, hogy kis felbontáson akadozik a CPU miatt, de nagy felbontáson meg szépen fut, mert ott GPU limit van....ez hülyeség. A CPU terhelését kevésbé határozza meg a felbontás és a játék részletességének beállításai vagyis ha kis felbontáson is kevés a CPU, akkor nagy felbontáson is az marad. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy az FX-6300 nagyon kevés lenne (Én GTX960-t hajtok ilyen procival, igaz az adott játékot nem ismerem személyesen). Elképzelhető esetleg, hogy kevés a RAM? Vagy valami mást sejtenék a háttérben.
2015. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a dyling light bugos, mint a veszedelem, nem feltétlen a gépeddel van a gond.
2015. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hali!

1. Más játék csinálja ezt, vagy csak a Dying Light?

2. Milyen alaplapod van? Illetve húztál e a processzoron?

3. Mennyi RAM-od van?


Illetve tudtommal a Dying Light még egy 8350-es FX-en is hajlamos szaggatni. Gyengék az FX magok, a DL meg nem használ sokat belőlük, így nem fut valami jól vele.

2015. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sok játéknál észrevehető, hogy futnia kellene stabil 60 fps-el, de le le esik úgy hogy be be akad a játék. RAMom bem lehet kevés, mert 12Gb :D
2015. nov. 28. 17:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Processzoron nem húztam.
2015. nov. 28. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alaplap lesz a gáz milyen lapod van?
2015. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gigabyte 970A-DS3
2015. dec. 14. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!