Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát rakhatok...

Milyen videókártyát rakhatok a gépembe ilyen táppal?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy 320 wattos a tápegységem.

"Power Supply |320 W BTX Active PFC"

[link]


2015. szept. 14. 14:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
akkor milyen tápot ajánlasz minimum 400 wattosat, ami 6000 ft környékén van?
2015. szept. 17. 15:31
 12/14 anonim ***** válasza:

6000-ből nem kapsz olyat.

Az volt a legolcsóbb, amit ajánlottam. A következő szint, a 400 wattosok, már 8-10000 ft (pl a zalman 400 wattosa 9600ft), és ez még mindig nem a high-grade minőség. Hanem az, amit ha beteszel a gépedbe, nem kell aggódnod, hogy holnap kuka lesz az egész.

2015. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Jaj te, ha tudnád, hogy a régi gépembe több mint 10 éves gagyi táp van, azt azóta hibátlanul megy vele, pedig errefele minden honapba áramszünet levágta a gépet. Akkor ez egy csoda... :)
2015. szept. 17. 15:48
 14/14 anonim ***** válasza:

A régi géped valószínűleg nem olyan nagyfogyasztókkal, s olyan érzékeny elektronikai berendezésekkel van tele, mint amik ma vannak a piacon.


De mondok más példát:

A gagyi termékekből 100-ból 5 mondjuk 3 éven belül tönkremegy, ebből 2 az egész géped elfüstöli.

A magas minőségű tápokból 3 év alatt tönkremegy 2, s ebből egyik sem viszi a gépedet magával.


Gondolj bele, megéri az a pár ezer forint plusz a biztonságért.

Nekem is volt LC Power tápom, semmi gond nem volt vele. De kifoghattam volna egy selejtest is, nagyobb eséllyel mint a normális gyártóktól.

Az olcsó gigabyte tápom (hiába hinné azt az ember, hogy a gigabyte név kötelez) 2 év alatt megfőzte magát, majd elégette a kondit, s folyton lecsapta a gépet és a biztosítékdobozt.

A 16000 ft-os sharkoonom 1,5 év alatt (lekopogom) semmi ilyet nem művelt még, gyakori áramszünetek során is mindig megóvta a gép minden alkatrészét.


Aztán a hatékonyság megint egy újabb téma, amit lehetne boncolgatni. A noname gyártók 40-70%-os hatékonyság között dolgoznak, míg a nevesebbek 75-92% között (a konnektorból felvett energia).

A hőleadás a rossz hatékonyságból eredően felfűti a gépedet, lassan megfőzve ami benne van.


Aztán kérdéses ugye, hogy mennyire képes leadni a rá ragasztott plecsninek megfelelő teljesítményt. A gagyik között van, hogy csak a harmadát tudja. A neveseknél ilyen probléma nincs. Hidd el, mi a javadat akarjuk.

2015. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!