Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzorral szerelt...

Milyen processzorral szerelt gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új laptopot, amelyet munkában, iskolában és otthon kell majd használnom és lehetőleg mindig az legfrissebb Windows-al (nem kell az legyen rajta gyárilag, mert az iskolámtól mindig megkapom a legfrissebbet). Gyors, megbízható, több ablakos munkához, Microsoft Office, Google Chrome, stb. használatához kell. Maximum kb. 200ezer Forint lehet az ára.


Nekem úgy tűnt ai i7-es gépek nem férnek be a keretbe. Az 4-ik generációs i5-el szerelt gépek között van ultrabook szerű is, ami a mobilitás szempontjából nagy előny lenne. Az 5-ik generációsból viszont csak hagyományos méretűek vannak.


Megéri egy generációval régebbit venni a kisebb méret és súly miatt? Mi a véleményetek? Egyéb javaslat? Mekkora memória lesz szükséges, 4GB elég, vagy javasoltabb lenne a több?



2015. szept. 11. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyébként az SSD+HDD-s tár lenne az optimális, de akár szóba jöhet szimpla 256GB SSD is.

Esetleg tudnátok ajánlani konkrét modellt is?

2015. szept. 11. 15:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem az 4-ik generációs i7 is akad, de cak 4GB-os rammal. Kérdés azzal is jól lesz-e? Vagy 5-ik generációs i5 8GB rammal jobb lenne?
2015. szept. 11. 15:58
 3/4 szántóvető ***** válasza:
a normális méretű ssd-vel szerelt laptopok méregdrágák,a kombináltaknak meg lófax méretű ssd-je van.egyet találtam,kérdés elég-e 240 giga. [link]
2015. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Rendszer lemeznek bőven elég a 240GB SSD. Mivel az optikai meghajtó fölösleges, a helyére mehet a régi gépem HDD-je adapterrel. A memóriát én keveslem. (Videókártyának szerintem egy integrált is elég lenne.)


Más ajánlat még valakitől?

2015. szept. 11. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!